رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

دومانلی تبریز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دومانلی تبریز

Loading the player...

تبریز در مه
« دومانلی تبریز » ، دوبلاژ سریال « تبریز در مه» به کارگردانی محمدرضا ورزی است که در واحد دوبلاژ سیمای مرکز آذربایجان شرقی تهیه شده است و  از روز شنبه 15 آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ از شبکه سهند سیما به روی آنتن می رود. این سریال زندگی عباس‌میرزا ولیعهد فتحعلی شاه قاجار را روایت می‌کند.. داستان « دومانلی تبریز » از جایی آغاز می‌شود که فتحعلی‌شاه، حاج ابراهیم‌خان کلانتر (صدراعظم) را که فکر می‌کند ممکن است به او خیانت کند، از صدارت خلع و به طرز فجیعی به قتل می‌رساند و میرزا شفیع را به جای او منصوب می‌کند. سپس شاه تصمیم می‌گیرد عباس‌میرزا را از تبریز احضار کند. در ملاقات به او ماموریت می‌دهد که گنجه و ایروان را از روس‌ها پس بگیرد. هنگام بازگشت عباس‌میرزا به تبریز، میرزا ابوالحسن شیرازی (وزیر خارجه) از خواهر عباس‌میرزا (گوهر ملک) خواستگاری می‌کند که با ترفند عباس میرزا و جایگزینی فردی به جای وی مراسم خواستگاری و عروسی را ترک و با مادر و خواهر خود به تبریز می‌رود اما این پایان کار نیست. ساخت این سریال تاریخی در لوکیشن منزل مشیرالدوله کلید خورده و گروه تولید پس از تصویربرداری در کاخ سعدآباد،‌ در دکور تبریز ۲۰۰ سال پیش واقع در شهرک غزالی ادامه کار تصویربرداری پیگیری شده است.
مدیر دوبلاژ سریال « دومانلی تبریز » ، آقای حمید سلیمانی نیا ، صداگذار امید بدیعی پور و مترجم آن آقای سعید جلوه گری می باشد.
جمشید مشایخی، محمد مطیع، محمدرضا شریفی نیا، حسام نواب صفوی، الهام حمیدی، داریوش کاردان، رزیتا غفاری، سعید امیر سلیمانی، ارژنگ امیرفضلی، سیدجواد‌هاشمی، ژیلا سهرابی، زهیر یاری، حسین محب اهری، شهرام عبدلی، امیر دژاکام، چنگیز وثوقی، ولی ا… مومنی، امیر یل ارجمند، رامین راستاد، کمند امیرسلیمانی، کامران تفتی، عنایت بخشی، رضا فیاضی، علیرضا علیا، لیلا زارع زاده، امیر مهدی کیا، علی کریمی‌پور و فقیه سلطانی در این سریال بازی دارند.

{gallery}106/19/domanlitabriz{/gallery}