جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

دلداریمیز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

دلداریمیز

Loading the player...
شناخت، زمينه ساز اعتقاد و ايمان و در نتيجه عمل و تعهّد است. چه زيبا فرموده است امير بيان حضرت على«ع» كه : «انّ قيمة كلّ امرى‏ء و قدرهُ معرفتُه»بحارالانوار، ج 2، ص 184. «ارزش و منزلت هر كسى (به اندازه‏) معرفت او است».
در قرآن و احاديث، شناخت امام و اعتقاد به او، از اهميتى ويژه برخوردار بوده و امرى واجب براى هر شخص مؤمن و متدين دانسته شده است و شناخت امام، پيوندى ناگسستنى با معرفت خدا و پيامبر دارد و زمينه‏ساز بينش عميق در دين و منش درست و پسنديده در زندگى است. «امام»، پيشوا، راهنما و راهبر انسان‏ها به سوى تكامل و تعالى و حجّت و خليفه خدا بر روى زمين است. «امام»، انسان كامل، برگزيده خالق، معصوم و پاك‏سرشت و واسطه فيض الهى است و مقامى بس والا در ميان آفريده‏هاى خداوند دارد. «امام» طريق وصول به «حقيقت» و مبيّن و مفسّر «شريعت» است و... همان گونه كه اطاعت و تبعيت از امام و دوستى او، بايسته و واجب است، شناخت شخصيت و ويژگى‏هاى او نيز ضرورى است. در روايات و نصوص معتبر دينى نيز، سفارش خاصى به شناخت «امام» شده است.
در يكى از روايات مشهور شيعه و سنّى از پيامبر اكرم«ص» آمده است : «مَن مات ولم يعرف امام زمانِه، ماتَ ميتة جاهليّة»الغدير، ج 10، ص 360 ؛ ميزان الحكمة، ج 1، ص 171، ح 840 ؛ بحارالانوار، ج 72، ص 135.
؛ «هر كسى بميرد در حالى كه امام زمان خود را نشناخته باشد، به مرگ جاهلى مرده است».
 
در همین راستا و در جهت ایجاد شناخت بیشتر نسبت به امام عصر ارواحنا له الفداه سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تولید و پخش برنامه دلداریمیز سعی در اشاعه فرهنگ امام زمانی و ایجاد شناخت درباره  ایشان را دارد. برای دنبال کردن این برنامه کافیست روزهای جمعه از ساعت 16:45 تماشاگر شبکه استانی سهند باشید.
 
سال تولید: 1394
تهیه کننده: خداوردی زاده مهرداد
 
دستیار تهیه: رشيدمصادر حميدرضا
 
کارگردان ويدئو: خداوردی زاده مهرداد
 
تصویر بردار: حسين پورشفقي عليرضا - اسماعيلي محمد
 
تدوینگر: رباطي نادر
 
گرافیست: افواجی امین
 
صدابردار: محمدي اسمعيل