سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

دشمن با نفوذ درپی خدشه‌‌ به نگاه معنوی و تفکر وحیانی انقلاب است - نمایش محتوای خبر

 

 

دشمن با نفوذ درپی خدشه‌‌ به نگاه معنوی و تفکر وحیانی انقلاب است

معاون بین‌الملل اتحادیه دانشمندان جهان اسلام گفت: امروز دشمن درصدد نفوذ در کشور بوده و این نفوذ را به روش‌های مختلف اعمال می‌کند تا نگاه معنوی و تفکر وحیانی انقلاب اسلامی را خدشه‌دار کند.

دشمن با نفوذ درپی خدشه‌‌ به نگاه معنوی و تفکر وحیانی انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حجت‌الاسلام و المسلیمن عباس نصیری‌فرد ظهر امروز در مراسم گرامیداشت 29 بهمن در تبریز در تالار وحدت دانشگاه تبریز، با بیان اینکه خط فکری انقلاب اسلامی و امام راحل مبتنی بر مبانی اسلامی است، اظهار داشت: خط فکری غربی دقیقا در برابر این خط فکر الهی قرار دارد و افرادی که در ابتدای انقلاب در مناصب حکومتی قرار گرفتند به واسطه همین تفکر غربی مورد مخالفت امام راحل بودند.

معاون بین‌الملل اتحادیه دانشمندان جهان اسلام افزود: انقلاب اسلامی سیر عرفانی و معنوی حضرت امام راحل بود و ایشان فقط یک مرجع تقلید نبود چرا که این همه مرجع تقلید هست اما امام راحل متفاوت از ایشان بود و این تفاوت توجه به وظیفه عالم در برابر مردم و به حاکمیت رساندن این وظیفه بود.

وی خاطرنشان کرد: اینکه روزی حکومت اسلامی شیعی اجرایی شود مورد انتظار نبود و کمتر کسی از مراجع فکر می‌کردند که حکومت شیعی به پیروزی برسد.

نصیری‌فرد اظهار داشت: در انقلاب اسلامی ایران پیوندی عمیق میان روحانیت و مردم ایجاد شد که در آن هر چه رهبر قوی‌تر باشد کشور شجاعانه‌تر حرکت می‌کند.

معاون بین‌الملل اتحادیه دانشمندان جهان اسلام با اشاره به نقش نمایندگان مجلس خبرگان رهبری گفت: این مجلس نقطه اتصال میان رهبری و مردم است و این حلقه بسیار تعیین کننده است.

وی تاکید کرد: همه قوا در زیر مبانی اصلی انقلاب و نگاه توحیدی می‌توانند به مفهوم اصلی خود برسند و در نظام تکوین باید نظام احسن حاکم باشد.

نصیری‌فرد ادامه داد: اگر روند انتخابات بر اساس مبانی فکری انقلاب اسلامی باشد نباید برای برد و باخت باشد و تفاسیر متفاوتی شود بلکه باید افراد بر مبنای تکلیف در انتخابات حاضر شوند.

معاون بین‌الملل اتحادیه دانشمندان جهان اسلام گفت: اگر نمایندگی مجلس و خبرگان رهبری بر اساس مبانی فکری الهی انقلاب اسلامی باشد باید تکلیف مدارانه باشد زیرا با نگاه توحیدی تفاوتی در برد و باخت وجود ندارد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه ایران اسلامی امروز در جهان عظمت خاصی پیدا کرده است، گفت: اینکه رئیس جمهور روسیه به رهبر معظم انقلاب اسلامی قرآن هدیه می‌کند پیام خاصی دارد و تفسیرش این است که ام‌القرای جهان اسلام «ایران» است.

نصیرى‌فرد خاطرنشان کرد: در تفکر شیعی تروریسم پرورش پیدا نمی‌کند اما در تفکر وهابیت اسلام افراطی پرورش می‌یابد و فردی مانند پوتین به این مسئله واقف است.

وی گفت: امروز دشمن درصدد نفوذ در کشور بوده و این نفوذ را به روش‌های مختلف اعمال می‌کند تا نگاه معنوی و تفکر وحیانی انقلاب اسلامی خدشه‌دار شود.