حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۴ خرداد ۱۳۹۷

دستگاه های مرتبط در جمع آوری زکات فطره هماهنگ عمل کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه های مرتبط در جمع آوری زکات فطره هماهنگ عمل کنند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان میانه بر هماهنگی بیشتر دستگاه های مرتبط در جمع آوری زکات فطره تاکید کرد.

دستگاه های مرتبط در جمع آوری زکات فطره هماهنگ عمل کنند

به گزارش ایرنا، محمدرضا مشایخی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی شورای زکات شهرستان بر استقرار صندوق های جمع آوری زکات در مساجد و صدور کارت شناسایی عکس دار برای عوامل جمع آوری زکات در سطح شهر تاکید کرد.
وی با بیان اینکه تمامی موسسات خیریه باید تعداد صندوق های خود را اعلام و به تایید شورای هماهنگی زکات فطره در کمیته امداد امام خمینی برسانند، گفت: بنا بر تاکید مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب، زکات جمع آوری شده باید صرف نیازمندان شود.
معاون فرماندار میانه اظهار کرد: برگه های ستاد هماهنگی جمع آوری زکات باید با امضاهای مدیران بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و با سه مهر کمیته امداد، بهزیستی و دبیرخانه شورای زکات ممهور شده و برای نصب بر روی صندوق های زکات آماده شود.
مشایخی خواستار اعلام لیست و محل استقرار صندوق ها و گزارشی از مبالغ جمع آوری و هزینه کرد آن به فرمانداری شهرستان شد.
وی با بیان اینکه ادارات بهزیستی و کمیته امداد متولی جمع آوری زکات در شهرستان هستند، بر دقت نظر از سوی آنها و نیز پوشش کامل امنیتی از سوی نیروی انتظامی تاکید کرد.
مشایخی خواستار تعامل، یکسان سازی و هم سویی موسسات خیریه، بهزیستی و کمیته امداد در بحث جمع آوری زکات شد.
مسئول شورای زکات شهرستان میانه نیز یکی از مهمترین عوامل سلامت و بیمه بدن را زکات فطریه عنوان کرد و گفت: پرداخت زکات فطریه بر هر شخصی در عید فطر واجب است و زکات جمع آوری شده جز نیاز فقرا نباید به مصارف دیگر برسد.
حجت الاسلام مهدوی بر ارائه آمار دقیق از سوی بهزیستی و کمیته امداد برای جمع آوری زکات تاکید کرد و افزود: ارائه این آمار به دبیرخانه شورای زکات واقع در کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ارائه به استان ضروری است.