سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

دسترسی آسان و ارزان مردم به کتاب فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دسترسی آسان و ارزان مردم به کتاب فراهم شود

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اختصاص یارانه بیشتر به کتاب و فرهنگ مکتوب خواستار امکان دسترسی آسان و ارزان مردم به خصوص جوانان علاقه مند به این حوزه شد.

دسترسی آسان و ارزان مردم به کتاب فراهم شود

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز دوشنبه در مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز با بیان اینکه کتاب میراث ملی گذشتگان را به آیندگان منتقل می کند، گفت: کتاب در رشد حیات اجتماعی نقش بسزایی دارد.
وی اظهار کرد: اهمیت کتاب به قدری است که در قران هم اولین سوره نازل شده با موضوع خواندن و قلم مطرح شده است.
وی افزود: در سوره علق نیز خداوند انسان را به آموختن دعوت می کند و این نیز به قداست قلم و دانش اشاره دارد.
امام جمعه تبریز با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه امروز کتابخوانی نه تنها یک وظیفه ملی است بلکه یک واجب دینی هم هست، خاطر نشان کرد: باید در راستای تشویق ناشران و توسعه کتابخانه های عمومی تلاش کنیم.
آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه الان دشمنان با تمام قوا به اسلام و تشیع هجمه فرهنگی دارند، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه های کتاب از برکات فرهنگی است.
وی گفت: کتاب به عنوان غذای روح برای جوانان از نان شب واجب تر است که دولت برای ترویج آن باید یارانه بیشتری به کاغذ و کتاب اختصاص دهد. 
به گزارش ایرنا، 979 ناشر داخلی با 107 هزار عنوان کتاب و 68 ناشر خارجی از 23 کشور با 18هزار عنوان کتاب در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز شرکت کرده اند. 
همزمان با چهاردهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز، چهارمین نمایشگاه قرآن و عترت هم با حضور 100 ناشر قرآنی در محل نمایشگاه بین المللی این شهر گشایش یافت.