جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

درخواست نماینده بستان آباد به خدمت رسانی دستگاه ها به مناطق روستایی - نمایش محتوای خبر

 

 

درخواست نماینده بستان آباد به خدمت رسانی دستگاه ها به مناطق روستایی

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی خواستار تعامل هر چه بهتر دستگاه ها و نهادهای اداری در راستای خدمت رسانی به مردم در روستاها شد.

درخواست نماینده بستان آباد به خدمت رسانی دستگاه ها به مناطق روستایی

محمد وحدتی روز یکشنبه در جمع کارکنان بهداشت و درمان و مسوولان این شهرستان، توجه به مشکلات روستاها را پایه و اساس حل بسیاری از مشکلات در سطح کشور دانست و افزود: اگر مشکلات روستاییان حل شود مهاجرت متوقف و به تبع آن مشکلات حاشیه نشینی و برخی معضلات شهرها نیز کاهش می یابد.
وی اشتغال را دغدغه اصلی خانواده ها و جوانان اعلام و اظهار کرد: بسیاری از مشکلات روانی و آسیب های اجتماعی در جامعه ناشی از نبود شغل مناسب و درآمد برای جوانان است که باید برای حل مشکل اشتغال جوانان فکری اساسی شود.
فرماندار بستان آباد نیز در این جلسه با اشاره به سیاست های ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص جمعیت و خانواده بر حمایت دولت از خانواده های آسیب پذیر تاکید کرد و گفت: تقویت نهادهای حمایتی و افزایش بسته های حمایتی دولت از نیازمندان در همین راستا انجام می شود.
علی بدرشکوهی، برنامه ریزی برای رشد 1/8 درصدی جمعیت کشور را نیازمند توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی خانواده ها دانست و افزود: با افزایش رشد اقتصادی و توانمند سازی خانواده ها می توان به رشد قابل قبول جمعیت و جلوگیری از پیری جمعیت در کشور دست یافت.
رئیس دادگستری بستان آباد نیز در این جلسه با اشاره به افزایش طلاق در جامعه و در این شهرستان گفت: اکنون توسعه شبکه های ارتباطی و حضور بدون علم و آگاهی جوانان در این فضاها باعث ایجاد مشکلات فراوان در جامعه بویژه ایجاد شکاف در روابط اجتماعی و خانوادگی شده است.
اصغر فکور، اجبار در ازدواج، ازدواج های فامیلی، کاهش سن ازدواج در مناطق روستایی و فقدان آموزش و مهارت های زندگی را از جمله عوامل افزایش طلاق و کاهش استحکام خانواده ها دانست و افزود: اگر آموزش های قبل از ازدواج در جامعه برای جوانان و خانواده های آن ها به طور جدی و صحیح اجرا شود بسیاری از مشکلات فعلی به راحتی قابل حل خواهد بود.