سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۱

دبیر ستاد غدیر: مراغه پذیرای 200 برنامه متنوع در دهه امامت - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیر ستاد غدیر: مراغه پذیرای 200 برنامه متنوع در دهه امامت

دبیر ستاد غدیر مراغه با اشاره به اجرای حدود 200 برنامه متنوع در دهه امامت و ولایت در این شهرستان گفت: ستاد غدیر مراغه برگزاری این برنامه ها را با محوریت اقشار مختلف مردمی در دستور کار قرار داده است.

دبیر ستاد غدیر: مراغه پذیرای 200 برنامه متنوع در دهه امامت

حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: غدیر طبق احادیث تنها به امیرالمومنین(ع) اختصاص ندارد و اولاد معصومین هم در بزرگداشت این دهه دخیل هستند.
وی با تاکید بر پرهیز از رفتارهای غلط در جشن های مربوط به این دهه گفت: در آستانه عید غدیر نیز ترویج و تبیین ابعاد مختلف واقعه غدیر و فرهنگ ولایتمداری بیش از پیش در این شهرستان مورد توجه قرار می گیرد. 
وی افزود: نشست های تخصصی غدیر شناسی در رادیو شهر مراغه، جشن های غدیر در پایگاه های مقاومت و توجیه روحانیان از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص غدیر از جمله های برنامه های دهه امامت و ولایت در مراغه است. 
به گفته وی پذیرایی از یک هزار و 200 دانش آموز در ظهر عید غدیر در امامزاده چکان، جشنواره استانی شعر غدیر در شب عید، نشست بصیرتی با موضوع شجره ملعونه (وهابیت)، برپایی ایستگاه های صلواتی، نمایشگاه های نقاشی، مسابقه های ورزشی و جشن عاطفه ها از سوی دو مرکز نیکوکاری مرتبط با کمیته امداد امام خمینی ( ره) از دیگر برنامه های این دهه است. 
وی افزود: همزمان با این دهه دو نمایشگاه برای جمع آوری جهیزیه، آئین تجلیل از خیران، مسابقه های فرهنگی، غرفه های خودکفایی مددجویان، جشن غدیر برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، برنامه اخوت برای فرهنگیان با مشارکت بسیج فرهنگیان در حال برگزاری است. 
به گفته وی برخی از این برنامه ها از جمله دعای عرفه، همایش امر به معروف و نهی از منکر، نشست هیات های منتظران، ویژه برنامه ساگرد شهدای منا و ... نیز با نقش آفرینی اقشار مختلف مردمی در نخستین روزهای دهه امامت و ولایت در این شهرستان برگزار شده است. 
به گزارش ایرنا، ستاد بین المللی غدیر در زمان حاضر به ریاست آیت الله کاظم صدیقی در کشور، آیت الله محسن مجتهد شبستری در آذربایجان شرقی و آیت الله پور محمدی در مراغه به صورت دایمی فعالیت دارد؛ دبیری این ستاد را در کل کشور نمایندگان ولی فقیه در نواحی مختلف سپاه عهده دار هستند. 
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. / ایرنا