جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

خون شهید قاسم سلیمانی، شورآفرین جبهه مقاومت - نمایش محتوای خبر

 

 

خون شهید قاسم سلیمانی، شورآفرین جبهه مقاومت

مهندس مرتضی صفری در همایش سیاسی استانی فرماندهای یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان های آذربایجان شرقی و اردبیل با بیان این مطلب گفت : قطعا شور بوجود آمده از شهادت این سردار آسمانی ، تبدیل به رود پرخروشی خواهد شد و اثرات جرثومه های فساد آمریکا و اسرائیل را از منطقه خواهد شست .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، وی با اشاره به اینکه همان شیطان بزرگی که هواپیمای مسافربری ما را ساقط کرد و شهید عزیز سپهبد صیاد شیرازی را توسط عواملش ناجوانمردانه ترور کرد همان شیطان ، بزدلانه سردار سپهبد سلیمانی و یارانش را به شهادت رساند گفت : این اقتدار و امنیت و این بازدارندگی به برکت همین خون های پاک و اتحاد و همدلی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با محوریت ولایت فقیه و در صحنه بودن مردم به دست آمده که باید قدردان آن باشیم .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به قدرت برتر منطقه ای ایران در بیشتر حوزه های دفاعی ، علمی ، صنعتی ، کشاورزی و هسته ای ، نانو و بایو خاطر نشان کرد : انقلاب اسلامی به معنای واقعی کلمه معجزه قرن بیستم بود و در گام اول که چهل سال اول انقلاب را شامل می شود و ادامه حیات این انقلاب نیز با این همه دشمنی و توطئه چیزی شبیه معجزه بود .

وی هدف آمریکا از حمله به عراق ، افغانستان ، بوجود آوردن داعش و حمایت از آنها را تشکیل خاورمیانه جدید برای تجزیه کشور های اسلامی و ایجاد حاشیه امن برای رژیم غاصب اسرائیل عنوان کرد که هیچ توفیقی در این زمینه بدست نیاوردند و افزود : آنان برای تحمیل اراده شان به کشورها از جمله ایران ، از طریق جنگ نرم اقدام می کنند و سعی دارند افکار عمومی آن کشور را به دست گیرند و از تصرف بر خاک به تصرف بر فکر و ذهن تغییر جهت داده اند .

مهندس صفری به تقابل رسانه ای نابرابر دشمن اشاره و تصریح کرد : در حال حاضر حدود 300 ماهواره در مدار زمین بیش از 17 هزار شبکه را پخش می کنند که تعداد 2000 شبکه با دیش های معمولی قابل دریافت است .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی رواج مادی گرایی و دورکردن مردم از معنویت ، رواج سکولاررسیم در برابر اسلامی سیاسی ، رواج مصرف زدگی و تغییر در سبک زندگی ایرانی اسلامی ، رواج بی قیدی و زدودن ارزشهای اخلاقی ، تسخیر بازارهای داخلی ایران را از جمله اهداف این شبکه ها برشمرد .

صفری با انتقاد از تعلل مسئولان و متولیان در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و میدان داری اینستاگرام ، تلگرام و واتس آپ و عدم حمایت جدی از پیام رسان های داخلی ،  افزود : یکی از حوزه های مهم آسیب پذیری کشور حوزه فضای مجازی است .

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در اکثر کشورها مرزهای زمینی ، هوایی ، دریایی و فضای مجازی در اختیار نیروهای مسلح است ، گفت : باید ملی شدن صنعت فضای مجازی به به طور جدی دنبال شود تا برای برنامه های داخلی به نرم افزارها و فضاهای مجازی خارجی نیازمند نباشیم .

مدیرکل شبکه استانی سهند از بین رفتن مرزهای خانواده ، فردگرایی و خودمحوری فزاینده ، آسیب های اخلاقی ، افزایش شکاف های نسلی ، دسترسی کودکان به محتواهای نامناسب و تعارض ارزشها را از جمله آفت های فضای مجازی عنوان کرد و آسیب های جدی به حوزه کسب و کار ، فرهنگی ، امنیتی و سیاسی ، تحریک نافرمانی های مدنی ، سیاه نمایی و ناکارآمدنشان دادن نظام را از جمله خسارت های وارده به کشور از راه وابستگی به اینترنت برشمرد که دشمن از آن بهره می گیرد.

مهندس صفری ایجاد امید در جامعه  ، تقویت زیرساخت های سایبری ، افزایش سواد رسانه ای ، امنیت سایبری کودکان ، حمایت از رسانه های داخلی از جمله رسانه ملی را از مهمترین اولویت های کشور در این حوزه عنوان کرد .

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی