رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

خط جوانی - نمایش محتوای صدا

 

 

خط جوانی

خط جوانی

هنگامی که انسان پای به عرصه هستی می گذارد دوره های مختلفی مانند کودکی، نوجوانی، جوانی و ... را پشت سر می گذارد.
جوانى بهار زندگى است، بهارى ارزشمند اما زودگذر.

حال باید دید كه چگونه از بهار جوانى كاملا بهره بریم و از این سرمایه عظیم پاسدارى و حراست نماییم؟
این جاست كه باید با تلاشى پى‌گیر و مستمر، دنبال راه و روش صحیح و كاملا بى‌عیب و نقص بود؛ راهى كه انبیا و پیشوایان معصوم (علیهم السلام) در پیش گرفتند و نتیجه روشن و مطلوب آن را براى ما بازگو نمودند.
حضرت علی قلب نوجوان را مانند زمین كاشته نشده ولى آماده بذر پاشى می‌داند كه اگر آن چه را كه باعث سعادت و كامیابى یك جوان است، بذر افشانى نكنیم، خواه ناخواه دیگران بذرافشانى خواهند كرد.

در نامه اى كه به فرزندش امام حسن مجتبى (علیه السلام) می‌نویسد، ضمن اشاره به آمادگى هاى دوران جوانى و بهره جستن از آن فرصت‌ها به یك بحث تربیتى بسیار دامنه دار و گسترده می‌پردازد و در بخشى از آن نامه، چنین یاد آور می‌شود:
«...پسرم هنگامى كه دیدم سالیانى از من گذشت و توانایى رو به كاستى رفت به نوشتن وصیت براى تو شتاب كردم و ارزش‌هاى اخلاقى را بر تو شمردم پیش از آن كه اجل فرا رسد؛ در حالى كه رازهاى درونم را به تو منتقل نكرده باشم و در نظرم كاهشى پدید آید چنان كه در جسمم آمد و پیش از آن كه خواهش ها و دگرگونى هاى دنیا به تو هجوم آورند و پذیرش و اطاعت مشكل گردد زیرا قلب نوجوان چونان زمین كاشته نشده، آماده پذیرش هر بذرى است كه در آن پاشیده شود. پس در تربیت تو شتاب كردم پیش از آن كه دل تو سخت شود و عقل تو به چیز دیگرى مشغول گردد تا به استقبال كارهایى بروى كه صاحبان تجربه زحمت آزمودن آن را كشیده‌اند و تو را از تلاش و یافتن بى نیاز ساخته‌اند پس در آغاز تربیت تصمیم گرفتم تا كتاب خداى توانا و بزرگ را همراه با تفسیر آیات به تو بیاموزم و شریعت اسلام و احكام آن را از حلال و حرام به تو تعلیم دهم و به چیز دیگرى نپردازم»

لذا با توجه به اهمیت این دوران طلایی صدای مرکز آذربایجان شرقی برنامه ای را با عنوان « خط جوانی » تدارک دیده است تا با رویکرد امیدافزایی به طرح موضوعات مهم جوانی بپردازد. این برنامه در  قالب برنامه زنده رادیویی هر روز از ساعت 17:30 و به مدت یک ساعت میهمان مخاطبان جوان رادیو تبریز است. عوامل تولید این برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : ابوالفضل لطفی

نویسنده : خانم پریسا امیری

گویندگان : خانم پریسا امیری - علی حسن پور

گزارشگران :خانم سعیده شاطرلی - فرزاد صبوری

دستیار تهیه کننده : خانم فرناز کوچه باغی - فریبا برزگرجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامتون عاليه ولي ازاينكه الان اومدم اصفهان زندگي... شهلا ابوالحسني ۱۳۹۴/۰۳/۷ ۱۶:۳۷

شهلا ابوالحسني
برنامتون عاليه ولي ازاينكه الان اومدم اصفهان زندگي ميكنم وبرنامه تونو خوب نميتونم گوش بدم ناراحتم
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۳/۷ ۱۶:۳۷