رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

خطبه های نماز جمعه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خطبه های نماز جمعه

Loading the player...

نماز جمعه کلاس تربیت و تهذیب، ذکر و توجه به خدا، پیوند مخلوق با خالق، آرامش دلهای ناآرام، عبادت و تقوا و ایثار و معنویت است. نماز جمعه محل اجتماع خوبان امت، مستحکمترین سنگر دفاع از اسلام صحنه نمایش قدرت، عزت، افتخار و عظمت مسلمین، مایه یاس و ناامیدی کفار و منافقان، میدان دفاع از ارزشها وصف جدایی حاضران در صحنه از بی تفاوتان است.

نماز جمعه تحفه الهی به مردم شریف ایران، یادگار امام راحل(ره)، ثمره خون هزاران شهید، بویژه شهدای محراب، و دژ مستحکم نظام جمهوری اسلامی است. نمازجمعه منشا برکات فراوان خداوند بزرگ بر بندگان صالح است. پیوند معنوی باخداوند سبحان، وحدت و یکدلی، آگاهی از معارف اسلامی و رویدادهای اجتماعی سیاسی، جلب همکاری برای حل مشکلات مسلمانان و ... گوشه ای از آثار بی شمار این فریضه مهم است. با توجه به اهمیت این فریضه، بر همگان لازم است که در راه اشاعه فرهنگ آن و با شکوهتر برگزار کردنش، در حد توان، گام بردارند و دین خود را به آن ادا نمایند.

نماز جمعه آثار بی شماری در پی دارد.پیامبر اکرم(ص) فرمود: دو رکعت نماز در روز جمعه بهتر از هزار رکعت در غیرجمعه است و یک ذکر و تسبیح در جمعه بهتر از هزار تسبیح در غیر آن است.

 صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی نیز به سهم خود در اشاعه این فریضه عیادی، سیاسی به پخش خطبه های نماز جمعه شهرستان تبریز می‌پردازد. این برنامه جمعه‌ها از ساعت 22 به روی آنتن می‌رود.

تهیه کننده برنامه آقای یعقوب ابراهیمی و گزارشگر آن آقای محمد عظیمی می باشد.

آقایان فعال ، سامی و حسن زاده تصویربرداران این برنامه می باشند.

{gallery}nazari/namaz{/gallery}