جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

خدمت به مردم محور اصلی فعالیت های دولت تدبیر و امید است - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمت به مردم محور اصلی فعالیت های دولت تدبیر و امید است

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه محور اصلی فعالیت دولت، خدمات رسانی به مردم در تمام بخش هاست، گفت: باید این خدمات طوری ارتقا یابد که رضایت مندی مردم را به دنبال داشته باشد.

خدمت به مردم محور اصلی فعالیت های دولت تدبیر و امید است

سعید شبستری خیابانی روز شنبه در همایش کمپین روبان صورتی در تبریز افزود: سلامت مردم از جمله موضوعاتی است که در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به آن شده است.
وی ادامه داد: با وجود مشکلات فراوان و عدیده ای که در کشور وجود دارد دولت برای تامین سلامت مردم تلاش می کند و از این رو به عنوان دولت سلامت محور از آن یاد می شود.
شبستری خیابانی اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید وضعیت درمان و بیمارستان ها بهبود یافت و هزینه های تحمیلی درمانی به مردم نیز کاهش یافته و موجب افزایش رضایتمندی عمومی شده است.
وی گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از 10 میلیون نفر که فاقد بیمه درمانی بودند، دفترچه بیمه دریافت کردند که از این تعداد حدود 620 هزار نفر نیز در آذربایجان شرقی دفترچه بیمه سلامت دریافت کرده اند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه عمر اکثر بیمارستان های ما بالاست و فرسوده شده اند، افزود: با اجرای طرح تحول سلامت نسبت به هتلینگ و نوسازی و بازسازی بیمارستان ها نیز توجه شد و امکانات و تجهیزات جدی نیز خریداری شده است.
وی با اشاره به برگزاری پویش روبان صورتی توسط بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود گفت: بخش خصوصی و غیردولتی معمولا به دنبال منافع شخصی است ولی مسئولان این بیمارستان در راستای پیشگیری و آموزش مردم نسبت به سرطان سینه اقدام بسیار ارزنده ای انجام داده است.
شبستری ادامه داد: مشکلات و گرفتاری های درمان به قدری است که به دولت اجازه نمی دهد به بخش پیشگیری بیش از این توجه کند؛ از این رو بخش خصوصی باید دولت را در این امر یاری کند.
وی با اشاره به اقدامات ارزنده بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود در خصوص آگاه سازی و پیشگیری از سرطان سینه در استان گفت: تا کنون 119 هزار نفر توسط این بیمارستان در این ارتباط غربالگری شده اند که از این تعداد 11 هزار و 200 نفر از افراد به مراکز تخصصی تر ارجاع داده شده اند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی افزود: هر فردی که دچار بیماری سرطان می شود، خانواده و اطرافیانش نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و علاوه بر مشکلات اقتصادی ارامش و امنیت خانواده نیز برهم می خورد.
وی با اشاره به فعالیت خیران سلامت در استان، ادامه داد: هرچه سلامت جامعه ارتقا یابد آرامش و امنیت نیز در جامعه افزایش می یابد.