حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۷

خانواده - نمایش محتوای صدا

 

 

خانواده

خانواده

خانواده نخستين نهاد اجتماعى است كه در زندگى جمعى انسان شكل گرفته و مهمترين نقش را در توسعه و رشد مراحل حيات بشر در امتداد تاريخ انسان از خود نشان داده است و از ابتدا تاهنوز و تا فرجام زندگى، نسبت به سايرنهادهاى اجتماعى از ارزش و اهميت خاصى برخوردار بوده و خواهد بود

نظام خانواده، يك نهاد اساسى و محورى در جامعه است و به عنوان هسته اوليه و براى ساير نهادهاى اجتماعى به شمار مى رود.نظام خانواده كوچكترين واحد اجتماعى است كه اساس و زيرساخت واحدهاى بزرگ اجتماعى بشرى به شمار مى رود.
افرادى كه در اين واحد كوچك اجتماعى رشد مى يابد و تربيت مى شود به ميزان رشد و شكوفايى شان سهم در واحدهاى اجتماعى بزرگ انسانى دارند.

افرادى كه روزى به عنوان فرمانرواى مقتدر و سياستمدار سترگ، و مدير نيرومند، و مبتكر توانا در جامعه ظهور مى كنند، و مسؤوليتهاى سنگين و خطيرى را به عهده مى گيرند، نظام خانواده و كانون گرم پدر و مادر تربيتگاه نخستين آنها است.
رشد و شكوفايى اين نظام محبوب و بى بديل، مرهون شناخت و رعايت دقيق حقوق هريكى از اعضاى آن نسبت به يكديگر است، همانطورى كه نظامهاى بزرگ اجتماعى، قوانين و حقوق خاصى خودش را در ارتباط با اداره واستحكام و رشد و بالندگى دارد، نظام خانواده نيز چنين است.

در راستای تبیین جایگاه خانواده صدای مرکز تبریز برنامه ای را با عنوان « خانواده » تدارک دیده است که به صورت زنده و با آیتم های متنوعی همچون کارشناس، موسیقی، نمایش، تلفن های مردمی، گزارش و ... میهمان شنوندگان خود خواهد بود. علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 9 صبح شنونده این برنامه باشند.

عوامل تولید این برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : سعید علیزاده فرخی

نویسنده : خانم لیلی مرتضویان

گویندگان : خانم لیلی مرتضویان - آقای حبیب شهری

گزارشگران: خانم مریم سربخشیان - داریوش رضوان

دستیار تهیه کننده : خانم جمیله خبازیان - فرناز کوچه باغی