جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

خانواده - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانواده

Loading the player...

خانواده با وجود اینکه در اکثر جوامع مورد توجه است در جهان بینی اسلامی اهمیت و ارزش شایان توجهی به آن داده می‌شود. در این جهان بینی خانواده گروهی متشکل از افراد است که دارای شخصیت مدنی ، حقوقی و معنوی است که بر اساس نکاح (عقدی که ارتباط یا مشروعیت ارتباط زن و مرد را معین می‌سازد) پدید می‌آید. چنین ارتباطی یک رابطه ساده انگارانه و فاقد مسئولیت پذیری نیست. بلکه یک پیمان مهم و بااهمیتی است که از جنبه‌های مختلف برای طرفین مسئولیتهایی ایجاد می‌کند. چرا که سلامت چنین پیمانی که اولین پایه‌های تشکیل یک خانواده است ضامنی است برای سلامت کل جامعه.

نظام خانواده، يك نهاد اساسى و محورى در جامعه است و به عنوان هسته اوليه و براى ساير نهادهاى اجتماعى به شمار مى رود.نظام خانواده كوچكترين واحد اجتماعى است كه اساس و زيرساخت واحدهاى بزرگ اجتماعى بشرى به شمار مى رود.
افرادى كه در اين واحد كوچك اجتماعى رشد مى يابد و تربيت مى شود به ميزان رشد و شكوفايى شان سهم در واحدهاى اجتماعى بزرگ انسانى دارند.
 
افرادى كه روزى به عنوان فرمانرواى مقتدر و سياستمدار سترگ، و مدير نيرومند، و مبتكر توانا در جامعه ظهور مى كنند، و مسؤوليتهاى سنگين و خطيرى را به عهده مى گيرند، نظام خانواده و كانون گرم پدر و مادر تربيتگاه نخستين آنها است.
رشد و شكوفايى اين نظام محبوب و بى بديل، مرهون شناخت و رعايت دقيق حقوق هريكى از اعضاى آن نسبت به يكديگر است، همانطورى كه نظامهاى بزرگ اجتماعى، قوانين و حقوق خاصى خودش را در ارتباط با اداره واستحكام و رشد و بالندگى دارد، نظام خانواده نيز چنين است.
 
در راستای تبیین جایگاه خانواده شبکه سهند برنامه ای را با عنوان « خانواده » تدارک دیده است که به صورت زنده و با آیتم های متنوعی همچون کارشناس، تلفن های مردمی، آشپزی، گزارش و ...در خصوص موضوعات مختلف روانشناسی، حقوقی و ... میهمان شنوندگان خود خواهد بود. علاقه مندان می توانند شنبه تا چهارشنبه از ساعت  11:30  بیننده این برنامه باشند.
 
سال تولید: 1394

تهیه کننده : مسلم پور رستم

کارگردان : علی دلکاری

دستیار تهیه : بهرام محرم زاده

تصویربرداران : یونس رحیمی ، مجید حسن زاده، رحیم عباسیان

دستیار تصویر : صمد آقایی

صدابردار : محمد نیایش

مجری : اکبر رنجبرجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام خدمت شما سروران گرامی . بنده از استان... مهدی ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ ۰۹:۳۴
سلام آقای رنجبر یورولمیاسوز.. ساغولون دوغرودان... باریش صمصام ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ ۱۲:۲۳

باریش صمصام
سلام آقای رنجبر یورولمیاسوز.. ساغولون دوغرودان گؤزل ایجراویز وار... البته تامام ایشچی لرؤزدن تشککؤر ائلیرم.
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ ۱۲:۲۳
مهدی
باسلام خدمت شما سروران گرامی . بنده از استان آذربایجان غربی بیننده برنامه خانواده بودم . متاسفانه موفق به دیدن قسمت آخر این برنامه نشدم و فهمیدم اتفاقا قسمت آخر این مجموعه که در روز معلم و با حظور خانم دکتر پخش شد دقیقا راجع به مشکلات روحی من صحبت کردن . ازتون عاجزانه خواهشمندم در صورت امکان لینک دانلود و یا تماشای قسمت آخر برنامه خانواده رو برای من به ایمیلم بفرستید
ممنون
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ ۰۹:۳۴