جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

خانواده - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

خانواده

Loading the player...
خانواده نخستين نهاد اجتماعى است كه در زندگى جمعى انسان شكل گرفته و مهمترين نقش را در توسعه و رشد مراحل حيات بشر در امتداد تاريخ انسان از خود نشان داده است و از ابتدا تاهنوز و تا فرجام زندگى، نسبت به سايرنهادهاى اجتماعى از ارزش و اهميت خاصى برخوردار بوده و خواهد بود
 
نظام خانواده، يك نهاد اساسى و محورى در جامعه است و به عنوان هسته اوليه و براى ساير نهادهاى اجتماعى به شمار مى رود.نظام خانواده كوچكترين واحد اجتماعى است كه اساس و زيرساخت واحدهاى بزرگ اجتماعى بشرى به شمار مى رود.
افرادى كه در اين واحد كوچك اجتماعى رشد مى يابد و تربيت مى شود به ميزان رشد و شكوفايى شان سهم در واحدهاى اجتماعى بزرگ انسانى دارند.
 
افرادى كه روزى به عنوان فرمانرواى مقتدر و سياستمدار سترگ، و مدير نيرومند، و مبتكر توانا در جامعه ظهور مى كنند، و مسؤوليتهاى سنگين و خطيرى را به عهده مى گيرند، نظام خانواده و كانون گرم پدر و مادر تربيتگاه نخستين آنها است.
رشد و شكوفايى اين نظام محبوب و بى بديل، مرهون شناخت و رعايت دقيق حقوق هريكى از اعضاى آن نسبت به يكديگر است، همانطورى كه نظامهاى بزرگ اجتماعى، قوانين و حقوق خاصى خودش را در ارتباط با اداره واستحكام و رشد و بالندگى دارد، نظام خانواده نيز چنين است.
 
در راستای تبیین جایگاه خانواده شبکه سهند برنامه ای را با عنوان « خانواده » تدارک دیده است که به صورت زنده و با آیتم های متنوعی همچون کارشناس، تلفن های مردمی، آشپزی، گزارش و ...در خصوص موضوعات مختلف روانشناسی، حقوقی و ... میهمان شنوندگان خود خواهد بود. علاقه مندان می توانند شنبه تا چهارشنبه از ساعت  9:30 صبح بیننده این برنامه باشند.
 
سال تولید: 1393

تهیه کننده : مسلم پور رستم

کارگردان : علی دلکاری

دستیار تهیه : بهرام محرم زاده

تصویربرداران : یونس رحیمی ، مجید حسن زاده، رحیم عباسیان

دستیار تصویر : صمد آقایی

صدابردار : محمد نیایش

مجری : اکبر رنجبرجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ