جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

خانه های 66 هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی بیمه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خانه های 66 هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی بیمه شد

منازل مسکونی حدود ۶۶ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی زیر پوشش بیمه حوادث غیر مترقبه قرار گرفت

خانه های 66 هزار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی بیمه شد

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت : این خانه های 66 هزار خانوار مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی بیمه شدندطرح رایگان شامل بیمه در مقابل حوادثی از جمله آتش‌سوزی، سیل، زلزله، صاعقه، طوفان و سایر بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه است.

 سیار میزان خسارت پرداختی به ازای هر ساختمان را برای خانوار شهری 350 میلیون ریال و برای خانوار روستایی 200 میلیون ریال  اعلام کرد و افزود :  خسارت اسباب منزل نیز در شهرها 150 میلیون ریال و در روستاها 100 میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

 وی با بیان اینکه از تاریخ عقد قرارداد تاکنون پنج پرونده حوادث به بیمه ارسال شده است، خاطرنشان کرد : امسال در این قالب این بیمه ، مددجویانی که بر اثر سانحه دچار نقص عضو دائم کلی و جزیی ناشی از حوادث مشمول بیمه شوند تا سقف 150 میلیون ریال  از بیمه خسارت دریافت می کنند.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان افزود : در صورت وقوع حادثه 50 میلیون ریال به صورت بلاعوض و برای اسکان موقت به مددجویان داده می‌شود .

 به گفته وی منزل مددجویانی که در منازل استیجاری به سر می‌برند نیز بیمه می‌شود،خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۳۰ پرونده حوادث به بیمه ارسال شد که توانستند خسارت های خود را دریافت کنند.

هم اکنون 70 هزار خانوار با جمعیتی حدود 150 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی آذربایجان شرقی قرار دارند