سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

خارج شدن نام عربستان از لیست سیاه سازمان ملل مایه ننگ این سازمان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خارج شدن نام عربستان از لیست سیاه سازمان ملل مایه ننگ این سازمان است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: عقب نشینی دبیر کل سازمان ملل از موضع قبلی و خارج کردن نام عربستان از لیست سیاه مایه رسوایی و بی آبرویی برای این سازمان است.

خارج شدن نام عربستان از لیست سیاه سازمان ملل مایه ننگ این سازمان است

آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه سیاسی این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه سازمان ملل پیش از این رژِم سعودی را به عنوان عامل کشتار کودکان یمن اعلام کرده و در لیست سیاه قرار داده بود ، گفت: توجیه بان کی مون مبنی بر تهدید عربستان نسبت به قطع کمک های مالی به سازمان ملل پذیرفتنی نیست .
وی اظهارکرد: در حالیکه سازمان ملل باید ملجا عدالت طلبان باشد، تحت تاثیر پول و قدرت است .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه عامل اصلی این تصمیم دبیر کل سازمان ملل ، امریکا و اسراییل است بر تجدید نظر
سازمان ملل از این تصمیم برای رهایی از این بی آبرویی و رسوایی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در جمع مسوولان و کارگزاران نظام در دیدار رمضانی مسائل مهمی مطرح کردند که شایسته دقت نظر و تحلیل جدی است ، یادآور شد:مراقبت مسوولان نسبت به رفتارشان برای گرفتار گناه نشدن از توصیه های رهبری بود .
امام جمعه تبریز با اشاره به تاکید رهبری بر رفع مشکل رکود و بیکاری اظهارکرد: حل این دو مشکل شتاب برای تحقق اقتصاد مقاومتی را افزون می کند .
وی با لیان اینکه دشمنان می خواهند با استفاده از همه امکانات از جمله فضای مجازی ایمان جوانان ما را سست کنند ، گفت: دغدغه رهبری از تهاجم فرهنگی به جاست زیرا که استکبار در اندلس از این طریق نتیجه گرفت و می خواهد در ایران هم از این راه وارد شده و به نظام جمهوری اسلامی آسیب بزند .
وی اظهارکرد: دشمنان از طریق مواد مخدر و ماهواره ها درصدد تخریب ارزش های اسلامی هستند و باید مراقب بود .
امام جمعه تبریزگفت: دشمنان با استفاده از اشاعه مواد مخدر غیرت جوانان ما را نشانه رفته اند تا توان مقابله ما را تضعیف کنند.
وی به رهنمودهای رهبری در خصوص برجام اشاره کرد و گفت: فرموده ایشان مبنی بر اینکه ' اگر تهدیدهای نامزد های ریاست جمهوری امریکا در خصوص پاره کردن برجام عملی شود جمهوری اسلامی برجام را آتش می زند . '
باید سرلوحه کار سیاست مداران ما باشد زیرا نقض عهد متقابل دستور قرآنی است .
آیت الله مجتهد شبستری با توجه به فرارسیدن 31 خرداد سالروز شهادت دکتر چمران یاد و خاطره وی را گرامی داشت و گفت: تقوا ، شجاعت و بصیرت وی زبانزد بود و در مسیر ولایت حرکت کرد و به قرب علی الله رسید.
وی با تبریک به مناسبت فرارسیدن ولادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: پیامبر اکرم علاقه فروانی به این همام و بردار بزرگوارش داشت و با محبت به حسنین می خواست بین نبوت و امامت اتصال برقرار کند .
آیت الله مجتهد شبستری با یادآوری اینکه امام حسن مجتبی (ع) به بذل و بخشش شهره بود و دو بار تمام ثروتش را با فقرا تقسیم کرد، گفت: این در حالی است که عده ای حاضر نیستند یک پنجم مال و دارایی خود را به عنوان خمس در راه خدا بدهند .
وی با بیان اینکه امام دوم شیعیان نسبت به فقرا متواضع بود و با آنان همنشین می شد خاطرنشان کرد: از ولادت امام حسن مجتبی (ع) تا امام رضا (ع) دهه کرامت نام گذاری شده و فرصتی برای احسان و نیکوکاری است .