جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

حمایت شبکه سهند از هنر تئاتر

حمایت شبکه سهند از هنر تئاتر


مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی آمادگی این مرکز را برای همکاری در راستای توسعه صنعت تئاتر در استان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، مهندس مرتضی صفری در دیدار جمعی از فعالان عرصه تئاتر و ادبیات نمایشی استان گفت : ما از تئاتر حمایت می کنیم و آماده پخش آثار فاخر و معرفی تئاتر و ادبیات نمایشی استان در برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی هستیم.

وی افزود : صدا و سیما به عنوان خادم حوزه های هنری خود را به تمام جامعه هنری استان بدهکار می داند و مباحث اخلاقی ، فولکلور، دردهای مردم ،آسیب های اجتماعی ، ایثار و شهادت، کارهای خیر و از خود گذشتگی زمینه هایی است که می توانیم با یکدیگر همکاری کنیم.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : آثاری مثل تله تئاتر هم کم هزینه است هم اثرگذار و میتوانیم سالانه حداقل 5 کار مشترک تولید کنیم.
مهندس صفری با اشاره به ظرفیت تئاتر استان تاکید کرد: باید نمایشنامه تألیفی داشته باشیم نه ترجمه و این نمایشنامه ها برآمده از بطن جامعه خودمان باشد.

ایشان حوزه طنز و کودک و نوجوان را از زمینه های مورد نیاز برای تولید آثار نمایشی دانست و تصریح کرد : در این حوزه به شدت به تولید محتوا نیاز داریم و در زمینه مباحث اعتقادی روحی و دینی جامعه که به شدت روی آن فعالیت و ایجاد شبهه می کنند باید کار کنیم و از داشته های عظیم معنویمان استفاده کنیم.
وی در همین حال تاکید کرد : باید در تولید محتوا مراقب باشیم تحت اغواگری دشمن ، چهارچوب ها را گم نکنیم.
رئیس انجمن نمایش استان نیز گفت : در زمینه تئاتر استان آذربایجان شرقی هنرمندان بزرگی دارد و به خاطر وجود دانشگاه های خوب و آموزشهای آکادمیک، خوشبختانه این عرصه رو به پیشرفت است .

رجب پور کمبود مکان را مهمترین مشکل فعالان عرصه نمایش استان عنوان و خاطرنشان کرد : ابزار تبلیغاتی مناسبی برای تئاترهای روی صحنه و در حال اجرا نداریم و از صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی انتظار حمایت و معرفی تولیدات و جایگاه تئاتر استان را داریم.

فتحی پور مدیر عامل انجمن مردم نهاد دانش آموختگان تئاتر تبریز نیز از تبریز به عنوان خاستگاه تئاتر کشور یاد کرد و خواستار بازتاب دادن جایگاه هنرهای نمایشی در شبکه استانی سهند شد.

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی