جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

حماسه سوزی - نمایش محتوای صدا

 

 

حماسه سوزی

حماسه سوزی


Loading the player...
دفاع از جان، مال، ناموس، سرزمین و وطن از نظر همه افراد امری فطری و حیاتی است و اگر با حفظ باور‌ها و ارزش‌ها همراه شود مقدس‌تر می‌شود. 
 
انقلاب اسلامی که با تشکیل نظام جمهوری اسلامی توانست اقشار مختلف ملت ایران را برای حفظ اسلام به صحنه بیاورد، آن چنان زلزله‌ای در منطقه ایجاد کرد که خواب راحت را از مستکبران ربود. آنان زمانی به هوش آمدند که با عنایت الهی ارکان این نظام مقدس در دل و جان مردم جای گرفت و نظام سیاسی ایران مستحکم گردید. 
 
امام خمینی (ره) پرچم‌دار مبارزه با استکبار جهانی ـ در رأس آن آمریکا ـ بودند که با هوشیاری تمام از انقلاب اسلامی، پاسداری و مراقبت نمودند و توانستند منافع سردمدارن متکبر جهان را نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان به چالش بکشند و سدی عظیم در برابر غارت منابع ایران و کشورهای اسلامی ایجاد کنند. نتیجه این مقاومت و پایداری و تأسیس نظام اسلامی منجر به اجماع مستکبران علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران گردید که تاکنون نیز ادامه دارد. 
 
کینه توزی و فشار دشمنان منجر به شناخت بیشتر ارزش‌های انقلاب اسلامی برای مردم گردید و عزم آنان را در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی راسخ‌تر نمود. چاره دشمن در برابر این پایداری طراحی جنگ تحمیلی به عاملیت و مزدوری صدام و ارتش بعث عراق علیه ایران بود که این تهاجم سراسری رسما در ۳۱/ ۶/ ۱۳۵۹ آغاز و به مدت هشت سال ادامه یافت. 
 
آنچه برای نسل باقی مانده از دفاع مقدس و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی در طی جنگ تحمیلی و برای نسل بعد از جنگ و نسل حاضر دارای اهمیت بسیار است، شناخت دقیق ابعاد دفاع مقدس و ارزش‌های نشأت گرفته از آن و همچنین استمرار و حفظ این دستاورد‌ها و ارزش هاست که می‌بایست به خوبی تبیین و باز تعریف شود. 
 
به مناسبت هفته دفاع مقدس و ایجاد شناخت دقیق ابعاد دفاع مقدس، شبکه استانی صدا روایت تلاش های رادیو تبریز در هشت سال دفاع مقدس را در قالب برنامه «رادیو تبریز ، حماسه سوزی» به سمع شنوندگان می رساند. این برنامه طی هفته دفاع مقدس از ساعت 14:30 به روی آنتن رادیو تبریز می رود.
تاریخ تولید: 1393
تهیه کننده: زین العابدین گوزلی
 
گوینده: ابوالفضل جدیری و رضا رحم جو
 
نویسنده: زین العابدین گوزلی
 
صدابردار: نوید پورنجف