سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

حفاظت از عرصه های زیست محیطی مراغه از سوی گردشگران ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

حفاظت از عرصه های زیست محیطی مراغه از سوی گردشگران ضروری است

رییس اداره حفاظت از محیط زیست مراغه گفت: رعایت فرهنگ گردشگری و حفاظت از عرصه های زیست محیطی این شهرستان از سوی گردشگران در روز انس با طبیعت ضروری است.

میکاییل نقوی افزود: با توجه به اهمیت محیط زیست و عرصه های منابع طبیعی در بخش گردشگری، رعایت اصول و فرهنگ صیانت از این منابع خدادادی امری قابل تامل بوده و نیازمند مشارکت همگانی است.

وی اظهار کرد: در این راستا و با توجه به حضور گسترده مردم و گردشگران در روز 13 فروردین در طبیعت، رعایت نکات بهداشتی و زیست محیطی در این روز از سوی دوستداران طبیعت ضروری است.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست مراغه ادامه داد: مسافران و گردشگران در مسیر مسافرت و گردشگری به دل طبیعت، از پراکنده کردن زباله ها و پسماندها در این مسیرها خودداری کنند.

نقوی یادآوری کرد: نریختن زباله، پسماند و پسآب ها به مجاری و منابع آب های روان و جاری به دلیل حساس بودن اکوسیستم آن و حفاظت از منابع آبی از سوی گردشگران ضروری است.

وی گفت: گردشگران طبیعت برای رعایت نکات زیست محیطی از روشن کردن آتش در محل های نزدیک به بوته زارها، رویشگاه های طبیعی و نیز درختان خشک پرهیز کرده و یا در صورت روشن کردن، قبل از خروج از محل استقرار آتش را به صورت کامل خاموش کنند.

رییس اداره حفاظت از محیط زیست مراغه با بیان اینکه انواع شکار و صید غیرمجاز در عرصه های منابع طبیعی و طبیعت ممنوع بوده و با متخلفان بر اساس قوانین و ضوابط برخورد قاطع خواهد شد، یادآوری کرد: گردشگران و مسافران در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را با شماره تلفن 1812 به این سازمان اطلاع دهند.

نقوی افزود: گشت های بازرسی و کنترلی این اداره به صورت مستمر در روز طبیعت در مناطق حفاظت شده و نیز مناطق گردشگری مستقر شده و در چارچوب وظایف سازمانی بر رعایت موازین زیست محیطی نظارت می کنند.