جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

حضور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حضور

Loading the player...

نیاز جوامع به جلوگیری از هرگونه هرج و مرج و بی نظمی، ایجاب می كند كه عده ای به نمایندگی از سوی مردم، اداره امور كشور و تعیین چارچوب اداره آن را بر عهده بگیرند. در كشور های مدعی حكومت مردمی، این عده با حضور مردم و از طرف آنان انتخاب می شوند. درنظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ششم قانون اساسی« امور كشور باید به اتكای آرای عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر اینها، یا از راه همه پرسی در مواردی كه در اصول دیگر این قانون تعیین می گردد. »

با توجه به این اصل، در جمهوری اسلامی ایران، اداره حكومت و قانون گذاری در چار چوب اصول قانون اساسی با اداره و نظر ملت تعیین می گردد و برگزاری انتخابات در حقیقت تبلور اراده و خواست مردم می باشد.

" حضور " برنامه ای است شانزده قسمتی به تهیه کنندگی محمد رسولی نمرور در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به روی آنتن می رود. 

"حضور" با دعوت از کارشناسان سیاسی به بررسی انتخابات و نقش و تاثیر مشارکت ملی در تعیین سرنوشت خود پرداخته، با گزارش های مردمی توقعات و انتظارات مردم از منتخبین شوراها و ریاست جمهوری را منعکس می کند. 
پخش سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص انتخابات، وله ها و سرودهای باکلام و بی کلام از دیگر آیتم های این برنامه می باشد.  
 
سال تولید: 1396

تهیه کننده: محمد رسولی نمرور

دستیار تهیه: بهروز صابری

تصویربردار: حسین برزگر - فرامرز تبک

تدوینگر: محمد سیفی

گزارشگر: محمدرضا شکاری

نریتور: خانم ستاری

گرافیست: نوران