جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

حجم کارهای انجام شده طی سه سال گذشته در استان قابل تقدیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

حجم کارهای انجام شده طی سه سال گذشته در استان قابل تقدیر است

معاون سیاسی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف گفت: حجم کارهای انجام شده در طی سه سال روی کار آمدن دولت تدبیر و امید قابل تقدیر است و برابر با بیش از 34 سال گذشته است.

حجم کارهای انجام شده طی سه سال گذشته در استان قابل تقدیر است

سعید شبستری شامگاه شنبه در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان در خصوص اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها گفت: اقدامات بسیار زیادی در حوزه اقتصاد مقاومتی در شهرستان های این استان صورت گرفته که حتی جلوتر از زمانبندی و برنامه های ستاد است.
وی با اشاره به آمار مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان افزود: حجم کارهای انجام شده در این حوزه بسیار بالاتر از آمار و ارقام مصوبات است.
وی تاکید کرد: در طول سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار ارزشمندی در مقایسه با 34 سال گذشته در کشور به خصوص در آذربایجان شرقی انجام شده که از جمله آنها می توان به آبیاری تحت فشار در سطح اراضی استان، آبرسانی و برق رسانی روستاها و زیر ساخت های روستایی اشاره کرد.
شبستری اظهار کرد: با وجود کمبود امکانات و اعتبارات، اقدامات انجام شده در شهرستان ها و روستاهای استان بسیار جلوتر از برنامه ریزی های سند تدبیرو توسعه استان است.
وی ادامه داد: کارهای بزرگی در استان انجام شده و همه مدیران و فرمانداران استان با تمام توان پای کار هستند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از اصحاب رسانه خواست با حضور در شهرستان ها و روستاها از نزدیک با فعالیت های انجام شده آشنا شوند و نسبت به اطلاع رسانی دقیق آن اقدام کنند.
فرماندار شهرستان تبریز با بیان اینکه ارائه گزارش و صورت جلسه اقداماتی که در قالب اقتصاد مقاومتی انجام شده حق مطلب کارهای اجرا شده را ادا نخواهد کرد گفت: برای مثال اقداماتی که در راستای احصای مشکلات شرکت ماشین سازی و صنایع دیگر انجام شد انرژی بسیاری از ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان گرفت و با یک اطلاع رسانی نمی توان حجم کار انجام شده را بیان کرد.
رحیم شهرتی فر افزود: با کمبود کارشناس متخصص در ستاد های اقتصاد مقاومتی شهرستان ها روبرو هستیم و از این رو اقدامات عملی انجام شده را نمی توان اطلاع رسانی دقیق و جامع داشت در صورتی که کارهای بزرگی در شهرستان های انجام شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: در سال های گذشته نسبت به تبیین نقش فرهنگ و هنر در تمامی حوزه های اقتصاد مقاومتی توجه نشده و این بخش مقفول مانده است.
محمد محمدپور با بیان اینکه باید سهم فرهنگ وهنر درتولید ناخالص داخلی برآورد شود افزود: در حوزه فرهنگی بیش از 20 هزار نفر در بخش های مختلف همچون چاپ، تبلیغات، اموزشگاه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به دنبال گفتمان سازی فرهنگی است و در این خصوص نیز برنامه های مختلف انجام می شود.