جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

حاشیه نشینی شهرک ارم تبریز در حال ساماندهی است - نمایش محتوای خبر

 

 

حاشیه نشینی شهرک ارم تبریز در حال ساماندهی است

شهردار تبریز با اشاره به احداث واحدهای مسکونی مقاوم و جایگزین برای خانه های فرسوده حاشیه شهر تبریز گفت: حاشیه نشینی شهرک ارم تبریز با 85 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساماندهی است.

حاشیه نشینی شهرک ارم تبریز در حال ساماندهی است

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری تبریز، ' صادق نجفی' روز دوشنبه در بازدید از مناطق حاشیه نشین این شهر، افزود: شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان به عنوان یکی از شرکت های وابسته به شهرداری اجرای بخشی از این پروژه مهم را برعهده گرفته و 220 واحد مسکونی مقاوم دراین حوزه احداث کرده است.
وی گفت: شهرداری تبریز طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین این کلانشهر را آغازکرده و در فاز نخست احداث واحدهای مسکونی مقاوم در محدوده شهرک ارم را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: بیش از نیم میلیون نفر از جمعیت این شهر در مناطق حاشیه شهر زندگی می کنند که این موضوع از نقطه نظر مدیریت بحران قابل تامل است.
وی گفت: این واحدهای مسکونی دراردیبهشت سال آینده به ساکنان این بخش حاشیه نشین تحویل داده می شود. 
شهردار تبریزبا اشاره به جنبه های اجتماعی و فرهنگی این طرح افزود: بیشتر حاشیه نشینان به صورت گروهی یا خویشاوندی ساکن هستند و علاقه ای به ترک منزل و یا خانه خود ندارند و این امر شهرداری تبریز را ناگزیر کرده که در مرحله اول، به ساخت 220 واحد در طرح اسکان حاشیه نشینان اقدام کند.
وی از رسانه ها نیز خواست تا در مورد خطراتی که مناطق حاشیه نشین و ساکنان آن را تهدید می کند، اطلاع رسانی کنند و اظهارکرد: شهرداری تبریز برای حل معضل حاشیه نشینی عزم جدی دارد، ولی دراین راه به مشارکت برخی از مدیران ادارات، واحدهای فرهنگی و رسانه ها برای فرهنگ سازی در زمینه اهمیت ساماندهی این مناطق نیاز دارد.
وی با اظهار تاسف از گسترش روزافزون حاشیه نشینی در شهر تبریز گفت: همه نهادهای شهری در ساماندهی وضعیت حاشیه نشینی در تبریز مسئول هستند و انتظارداریم تمامی دستگاه های عمرانی از قبیل استانداری، فرمانداری و اداره کل راه و شهرسازی دراین زمینه به شهرداری تبریز کمک کنند.
شهر تبریز با یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت در شمال غرب کشور قرار دارد؛ در زمان حاضر بیش از 30 درصد جمعیت این کلانشهر در مناطق حاشیه ای سکونت دارند.