جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

جوانان تحصیل کرده نقش مهمی در توسعه علمی کشور دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

جوانان تحصیل کرده نقش مهمی در توسعه علمی کشور دارند

معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که بعد از استقرار دولت تدبیر و امید، عقلانیت و تدبیر در کارها حاکم شده است، گفت: جوانان تحصیل کرده نقش مهمی در توسعه علمی کشور و حرکت مدبرانه دارند.

جوانان تحصیل کرده نقش مهمی در توسعه علمی کشور دارند

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری، سعید شبستری در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور استان، با اشاره به این که دانشجویان امروز مسئولان آتی کشور خواهند بود، افزود: توجه به مسایل پرورشی دانشجویان در کنار مسایل آموزشی می تواند جوانان را به عنصر مطلوب تری در جامعه تبدیل کرده و از بروز بسیاری ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری کند.
وی با اشاره به نقش مهم و تاریخی جوانان ایران اسلامی در تاریخ انقلاب اسلامی، اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود تمامی مشکلات و تهدیدات استکبار جهانی، جوانان کشور همپای سایر اقشار مختلف مردم در مقابل این تهدیدات ایستادگی کرده و با نثار جان خویش، درخت تنومند انقلاب و اسلام را آبیاری کردند.
شبستری اضافه کرد: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در سایه تلاش مضاعف جوانان به پیشرفت های خوب علمی در حوزه هایی همچون سلول های بنیادی، نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی دست یافته ایم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که خدمت در عرصه علم و دانش اهمیت زیادی دارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش مضاعف جوانان خود به پیشرفت های خوبی در عرصه های علمی دست یافته است و باید قدر این سرمایه های بزرگ را بدانیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حوزه تامین امنیت نیز، اقدامات بسیار ارزشمندی در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) انجام شده است، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران به یکی از معدود کشورهای امن در جهان تبدیل شده که بخشی از تحقق این مهم در سایه مجاهدت رزمندگانی است که صدها کیلومتر دورتر از خاک ایران اسلامی به مبارزه با جبهه تکفیر و باطل برخاسته اند.
شبستری با بیان اینکه در برخی مواقع احساس می شود که عده ای بر طبل تفرقه می کوبند، تاکید کرد: امروز باید به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر افزایش اتحاد و وحدت بین مردم و دولت عمل کنیم.
وی با اشاره به افزایش فاصله طبقاتی و بروز فسادهای اقتصادی در دولت گذشته، گفت: با توجه به این که مبارزه با فساد، یکی از مهم ترین دغدغه های رهبری و ریاست جمهوری است، دولت تدبیر و امید نهایت تلاش خود را برای پیشگیری از این قبیل امور و همچنین برخورد قاطعانه و قانونی با مفسدان به کار گرفته است.
در این آئین از خدمات مجید واحدی رئیس سابق دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی قدردانی و بخشعلی معصومی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.