سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

جمع آوری دو میلیارد و 26میلیون ریال زکات در شهرستان هریس - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری دو میلیارد و 26میلیون ریال زکات در شهرستان هریس

امام جمعه و رئیس شورای زکات هریس از جمع آوری دو میلیارد و 26میلیون ریال زکات واجب و مستحبی در سطح این شهرستان در سال جاری خبر داد.

جمع آوری دو میلیارد و 26میلیون ریال زکات در شهرستان هریس

حجت الاسلام قهرمان احمدی روز سه شنبه در روستای قراجه بخش خواجه به نقش روحانیون در ترویج فرهنگ زکات اشاره کرد و گفت: امکان ندارد در جامعه بدون حضور عالم، فرهنگ اصیل و احکام اسلامی در جامعه پیاده شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در شهرستان هریس 4 نماز جمعه اقامه می شود بهترین فرصت است که از ظرفیت نماز جمعه برای احیای این فریضه استقاده شود. 
وی اضافه کرد: لازم است دهیاران، ریش سفیدان و شوراهای شهر و روستا با برگزاری جلسات شورای فرعی زکات تلاش و همت کافی را داشته باشندزیرا در این صورت فرهنگ زکات در بین مردم مطرح و مومنان با احکام آن آشنا می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به برداشت گندم و جو در این منطقه تا به امروز نزدیک 60 تن گندم و جو به ارزش 750 میلیون ریال در روستا ها جمع آوری شده و این روند تا پایان شهریور ماه امسال ادامه خواهد داشت .
امام جمعه هریس نقش اطلاع رسانی و رسانه ها در زمینه ترویج فرهنگ زکات را نیز مهم دانست و تاکید کرد: همه باید تلاش کنند تا شاهد جهش در جمع آوری زکات با توجه به ظرفیت های شهرستان باشیم.
حجت الاسلام احمدی افزود: زکاتی که از مودیان خیر جمع آوری می شود باید در راستای رفع فقر از همان محل های پرداخت کننده زکات هزینه شود.