بازگشت به صفحه کامل

جلسه آموزشی سلامت با موضوع دیابت

جلسه آموزشی سلامت با موضوع دیابت


جلسه آموزشی سلامت با موضوع دیابت

تا اکنون 5 تا 6 میلیون نفر بیمار دیابتی در کشورمان شناسایی و تحت درمان قرار گرفته اند.

این مطلب را دکتر فیروز پوررحیم دیابتولوژیست در نخستین جلسه آموزش پیشکسوتان مرکز آذربایجان شرقی عنوان کرد و گفت: امروز 336 میلیون نفر در دنیا به بیماری دیابت مبتلا هستند که سهم ایران در این میان 5 تا 6 میلیون نفر است.

وی افزود: بر اساس تحقیقات انجام یافته در هر شبانه روز چهار هزار و یکصد نفر به این بیماری مبتلا می­شوند که به سبب عواقب آن، در صورت پیشرفت بیماری در فرد، آشنایی با روشها و راهکارهای پیشگیری و نیز درمان آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

تاکنون چهار جلسه آموزش در خصوص بیماری دیابت تشکیل شده که نخستین آن در ساعت 15 روز سه شنبه دوازده آذرماه در سالن اجتماعات       جام جم ترتیب یافت.

در این جلسات بازنشستگان که در میان آنان بیماران دیابتی نیز بودند در زمینه های مختلف دیابت پرسش­هایی مطرح شد که آقای دکتر پوررحیم به زبان ساده و شیوا پاسخ داد و به شرح موضوع پرداخت. پاسخگویی و اطلاعاتی که درباره بیماری دیابت از سوی دکتر فیروز پوررحیم داده شد بسیار مورد رضایت و استفاده شرکت کنندگان در جلسات بود و به همین مناسبت هیات مدیره کانون از حضور افتخاری این پزشک دلسوز که به قرار اطلاع جلسات آموزشی دیگری نیز در سطح شهر تبریز به طور رایگان و بر اساس حس انسان دوستی ترتیب داده­اند صمیمانه قدردانی کرده از خداوند منان توفیقات روزافزون برای ایشان مسئلت می­کنند.