جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

جشن میلاد حضرت زهرا (ص) در مصلای تبریز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشن میلاد حضرت زهرا (ص) در مصلای تبریز

Loading the player...

بشارت پیامبر (ص) به وجود مقدس حضرت فاطمه (س)،در معراج،گویای اهمیت موضوع تولّد ایشان است و می‌توان به جرئت گفت: این مسئله، یکی از مسائل حیاتی دنیای اسلام و مسلمانان می‌باشد که می‌بایست از طرف خداوند به پیامبر (ص)نوید داده شود.

فاطمه زهرا (س)  همچون لیلةالقدر، حضوری مستمر، کارآمد و تأثیرگذار در همة عرصه‌های هستی دارد و ظرف وجودش ظرف تحقق اراده و مشیت الهی و افاضه فیض ربوبی است. او اگرچه به مثابه «قدر»، قدرش ناشناخته مانده است و باید تأویل حقیقت و کنه وجودش را در قیامت مشاهده کرد، اما به مقدار ممکن و میسور، باید به سراغ این انسان کامل، مکمّل و هادی و اسوه ابدی رفت و به او قرب وجودی یافت. فاطمه (س)  خود قرآن مجسّم و وحی معین و از مفسّران و تأویل‌شناسان و راسخان در علم است که مصداق «اولواالعلم»، «اولواالالباب»، «اوتواالعلم»، «اولواالایدی و الابصار»، «اهل تفکر و تذکّر»، برهان و عرفان یا عقل و عشق است.

پیرامون شخصیت وجودی و مقام معنوی فاطمۀ زهرا (س) بسی کتاب ها نگاشته شده و سخن های فراوانی بیان شده است، اما اگر هزاران برابر آن نیز از قلمرو ذهن و اندیشۀ بشر به درآید و صورت گفتار یا نوشتار پذیرد، باز قطره ای باشد از اقیانوس بی کرانۀ فضیلت های حضرتش. در آسمان معرفت حضرت زهرا (س)، برترین اندیشه های بشری، حیران و تیز پروازترین عقل ها، سرگردان اند.

در جهت بزرگداشت این شخصیت بزرگ اسلام و به مناسبت تولد آن حضرت، جشن میلادی در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز با حضور بانوان برگزار گردید که سخنرانی آیت ا.. مجتهد شبستری در مورد ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) نیزبخشی از این مراسم بود.

انعکاس این مراسم، برنامه ای تولیدی از شبکه سهند بود که در روز میلاد حضرت زهرا(س) به روی آنتن رفت.

 

{gallery}jashn{/gallery}