جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

جشن زیر سایه خورشید - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشن زیر سایه خورشید

Loading the player...

یازدهم ذی القعده، سالروز میلاد با برکت پیشوای هشتم، خورشید تابان آسمان پرنور ایران، غریب آشنا، نگین خراسان، شهد شیرین مشهد، حضرت امام رضا (علیه ‏السلام) است. در این روز دیدگاه رنجور و خسته امام موسی بن جعفر (علیه ‏السلام)، به چهره دلربا و جمال نورانی فرزند نو رسیده ‏اش روشن شد و صبح سپید را از پس پرده شب تاریک نوید داد.

در روز جشن و سرور اهل بیت پیامبر اکرم (صلی‏ الله‏ علیه ‏و ‏آله) ، سر بر آستان باعظمت حضرتش می‏ساییم و ذرات غبار حرم پاکش را توتیای چشمان خود می‏ کنیم. وجود مقدس امام رضا (علیه ‏السلام) در سال شهادت جد بزرگوار خود امام صادق (علیه‏ السلام) به دنیا آمد. ایشان در دامن پرمهر و محبت پدر و مادر پاک دامن خود، مراحل رشد و شکوفایی جسمی و روحی را پشت سر گذاشت. امام رضا (علیه‏ السلام) مدت 35 سال از امامت پدر بزرگوار خود را درک کرد و از محضر نورانی حضرتش بهره‏ مند شد. آن حضرت از 35 سالگی امامت امت اسلامی را به عهده گرفت و در 55 سالگی به شهادت رسید.

خادمین حرم رضوی که میهمان شهر تبریز بودند با حضور در مصلای بزرگ حضرت امام(ره) تبریز در میان عاشقان آن حضرت سالروز میلادش را جشن گرفتند. برنامه «جشن زیر سایه خورشید» عنوان برنامه زنده ای بود که مراسم مذکور به صورت زنده در شب میلاد حضرت امام رضا(علیه السلام) به سمع و نظر بینندگان شبکه سهند رساند. اجرای این مراسم را آقای احسان علیخانی بر عهده داشتند.

{gallery}nazari/reza{/gallery}