رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

جشن دهه ولایت در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن دهه ولایت در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برنامه­های ویژه ای برای دهه ولایت و اعیاد قربان تا غدیر خم تهیه دیده است.

جشن دهه ولایت در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

 براین اساس برنامه های سحرلر، خانواده،سری جدید سهندآوا، تبریزیم و گولوش هر روز در ایام دهه ولایت به صورت ویژه از سیمای سهند به روی آنتن می روند .  همچنین دعای پر فیض عرفه به صورت زنده از ساعت 15:00 تا 18:00 در روز عرفه پوشش داده شده و ویژه برنامه صبحگاهی عیدقربان هم در روز چهارشنبه از ساعت 9:00 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده مشتمل بر آیتم های مختلف صحبت های کارشناسان در خصوص فلسفه دهه امامت و ولایت و وجوب پرداخت هرچه بیشتر به اهمیت حادثه غدیر در جوامع اسلامی ، موسیقی های ملی و محلی و عاشیقی ،حضور میهمانان حوزه های مختلف در برنامه  و ..  در نظر گرفته شده و سعی می شود اوقات و لحظات شاد و فرح­بخشی برای عزیزان مخاطب خلق شود. همچنین پخش گزارش های تلویزیونی از جشن ها و نمایشگاه هایی که به همین مناسبت در سطح استان برگزار می شود از دیگر برنامه های بزرگداشت عید قربان تا عید ولایت حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام در روز غدیرخم می باشد.

گفتنی است برنامه­های مسجد اوشاقلاری و سلسبیل به مناسبت روز جهانی مسجد به صورت ویژه به این موضوع پرداخت کرده و برنامه سلسبیل در این ایام از مسجد جامع تبریز به صورت زنده از آنتن سیمای استانی سهند پخش می شود.

معاونت صدای مرکز آذربایجان شرقی هم با تدارک برنامه های متعدد و مختلف اوقات خوش و پرباری را برای مخاطبان خود مهیا می کند.

ویژه برنامه "هدایت سسی" در 10 قسمت 30دقیقه ای با موضوع امامت و ولایت فقیه و بهره مندی از کارشناسان دینی؛ ویژه برنامه روز عید قربان به مدت 3ساعت مشتمل بر آیتمهای شاد و متنوع گزارش، موسیقی های محلی و فولکلوریک ،برقراری ارتباط با مراکز شهرهای مذهبی؛ پرداخت در برنامه های روتین سحرلر ، خانواده، دعوت، جوان و آخشاملار در قالب گزارش، بحث های کارشناسی و پوشش مراسم این دهه و پخش مدیحه سرایی ویژه این ایام ؛ پخش نمایشهای الف با موضوع تاریخ اسلام ؛ پخش برنامه های کوتاه تاریخ اسلام متناسب با روزهای این دهه؛ ویژه برنامه عیدغدیر به مدت 3 ساعت با حضور کارشناسان مذهبی و پخش گزارش از مراسمات این روز در سطح شهرها و ارتباط با گزارشگران سایر مراکز ؛ پخش برنامه دانشیق با موضوع ولایت و ولایت مداری؛ پخش ویژه برنامه عیدانه ویژه اعیاد قربان و غدیر و ارسال به تهران جهت پخش از شبکه های سراسری و مراکز استانها ؛ پخش سخنرانی با موضوع  امامت و ولایت در طول دهه به مدت 30دقیقه از جمله تدارکات معاونت صدای این مرکز می باشد. رادیو مراغه هم در این دهه با برنامه هایی شاد و مفرح و تاثیرگذار در خدمت مخاطبان خود خواهدبود.  پرداخت در برنامه های سحرلر –خانواده- و آخشاملارسسی رادیو مراغه به مناسبت دهه امامت و ولایت ؛ تولید و پخش ویژه برنامه های عید قربان و غدیر به مدت 1 ساعت؛ پخش سرودها و وله های مفرح و متناسب با دهه امامت و ولایت برنامه هایی است که در کنداکتور رادیو مراغه دیده می شود.

 رادیو برون مرزی آذری زبان این مرکز هم در ایام دهه ولایت با ویژه برنامه های مشکات ، جُنگ ایلن سنه چای دِمیشم ، سیزه سلام ، پنجره ، ساچیلان شعاعلار ویژه عید قربان و عیدغدیرخم ، چراغ ، سخنرانی ، سلام شنونده ، اسلام غنچه لری ، بلاغت یولو و برنامه شناور در خدمت شنوندگان آذری زبان آن سوی مرزها می باشد. در این برنامه ها بخش های مختلفی چون بررسی ابعاد سیاسی و اجتماعی واقعه غدیر ، انعکاس نامه ها و خطبه ها و سخنان حضرت علی علیه السلام ، فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص امامت و ولایت ، گزارش های مختلف از مراسم و جشن های مردمی در سطح شهر و نیز موسیقی و آهنگ های شاد گنجانده شده است.