جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

جذب هزار و 300 معلم در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب هزار و 300 معلم در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

معاون پژوهشی، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: همزمان با سال تحصیلی جدید یکهزار و 300 نفر معلم جذب آموزش و پرورش استان می شوند.

جذب هزار و 300 معلم در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

صمد صمدیان، روز یکشنبه در همایش یک روزه مدیران مدارس ملکان در آستانه بازگشایی مدارس افزود: از این تعداد 820 معلم در مقطع ابتدایی و بقیه در مقطع متوسطه اول و دوم سازماندهی خواهند شد.
وی اظهار کرد: این تعداد نیرو مربوط به دانش آموختگان مراکز تربیت معلم بوده که با جذب آن ها بخشی از کمبود معلم در استان رفع می شود.
معاون پژوهشی، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال گذشته هیچ نیرویی جذب آموزش و پرورش استان نشده بود، یادآور شد: در آذربایجان شرقی 45 هزار نفر معلم وجود دارد که 60درصد آن ها بالای 20 سال سابقه خدمت دارند.
صمدیان ادامه داد: باید در 5 سال آینده به همان تعداد معلم جذب آموزش و پرورش شود تا کمبود ایجاد نشود اما آمار و ارقام جذب معلمان خیلی ناچیز و کم است.
به گزارش ایرنا، وی چند پایه بودن مدارس در روستاها را یکی از مشکلات آموزش و پرورش استان عنوان کرد و گفت: از 2 هزار و 800 روستا در استان، 911 روستا که 44 درصد مدارس روستایی را شامل می شود، بصورت چند پایه اداره می شود که این موضوع در افت تحصیلی دانش آموزان تاثیر بسزایی دارد.
صمدیان، افزود: 157 مدرسه روستایی نیز کمتر از 4 دانش آموز داشته و در 39 مدرسه نیز تنها یک نفر دانش آموز تحصیل می کند.
مدیر آموزش و پرورش ملکان نیز در این همایش از آمادگی این مدیریت به منظور بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: همه دست اندرکاران تعلیم تربیت در این شهرستان با همکاری هم محیطی با نشاط و پر از امید برای دانش آموزان فراهم می کنند.
حمید نیکجو، بهره برداری از سه باب نمازخانه، یک مدرسه خیر ساز 6کلاسه در روستای یولقونلوی قدیم، افتتاح پژوهشسرای دانش آموزی لیلان و مرکز یادگیری روستای بایقوت را از جمله اقدام های مهم این مدیریت در آستانه بازگشایی مدارس اعلام کرد.
شهرستان ملکان با 110 هزار نفر جمعیت در 155کیلومتری تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.