رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

جان باختن 35 نفر در حوادث رانندگی در نوروز در آذربایجان شرقی

جان باختن 35 نفر در حوادث رانندگی در نوروز در آذربایجان شرقی


رییس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: در تعطیلات نوروز امسال 35 نفر بر اثر حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی این استان جان خود را از دست داده اند.

سرهنگ حسن فرجی با اشاره به اینکه 10 نفر از فوت شده ها راکب یا سرنشین موتورسیکلت و پنج نفر هم عابر پیاده بودند، افزود: در مدت یاد شده 347 نفر هم مصدوم شده اند.

وی با اعلام اینکه 70 درصد حوادث رانندگی در تعطیلات نوروزی در راه های فرعی و روستایی استان اتفاق افتاده گفت: علت 50 درصد حوادث واژگونی وسایط نقلیه بوده است.

سرهنگ فرجی، تخطی از سرعت مطمئنه و خواب آلودگی راننده را از دیگر علل عمده تصادفات رانندگی در محورهای مواصلاتی استان عنوان کرد.

وی از رشد 97 درصدی تخلفات رانندگی در روزهای سپری شده از تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: در ایام تعطیلات نوروزی امسال 956 دستگاه خودرو و 351 دستگاه موتورسیکلت به دلیل رعایت نکردن مقررات راهنمایی و رانندگی و ارتکاب تخلفات مخاطره آمیز در محورهای مواصلاتی استان برابر قانون توقیف شده اند.

سرهنگ فرجی همچنین از افزایش 70 درصدی برخورد با تخلفات رانندگی توسط عوامل پلیس راه استان در مدت یاد شده خبر داد و افزود: در این مدت نسبت به 18 هزار و 982 فقره تخلف حادثه ساز اعم از سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ اعمال قانون شده است.