رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

تکمیل ساختمان مرکز نگهداری توانجویان نیازمند کمک خیران است

تکمیل ساختمان مرکز نگهداری توانجویان نیازمند کمک خیران است


فرماندار هشترود گفت: تکمیل ساختمان شهید تباشیری مرکز نگهداری توانجویان این شهرستان نیازمند کمک خیران است.

تکمیل ساختمان مرکز نگهداری توانجویان نیازمند کمک خیران است

حسن مستفید، در همایش تجلیل از توانجویان موفق این شهرستان به مناسبت هفته توانجو، افزود: اکنون این ساختمان با هزینه بیش از چهار میلیارد ریالی خیران و کمک مالی یک میلیارد ریالی مادر شهید حسن تباشیری به 70 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده اما به علت نبود بودجه کافی، کارهای عملیاتی آن راکد مانده است.

وی اظهار کرد: شهرداری هشترود باید بر ساخت و سازهای اداری و اماکن دولتی نظارت کافی داشته باشد تا آن ها حقوق توانجویان را در نظر بگیرند.

فرماندار هشترود، از خیران و اداره کل نوسازی مدارس استان خواست در ساخت مدرسه استثنایی برای توانجویان این شهرستان کمک کنند.

مستفید، ادامه داد: تا دهه فجر امسال 11 واحد مسکن توانجویی به توانجویان واجد شرایط واگذار می شود و 11 واحد نیز برای خانواده های دو توانجوی این شهرستان در حال ساخت است که به محض اتمام، واگذار می شود.

رییس اداره بهزیستی هشترود نیز در این همایش گفت: سه هزار و 640 توانجو در این شهرستان وجود دارد که فقط 20 درصد این افراد از خدمات بهزیستی بهره مند بوده و 80 درصد باقی مانده از این خدمات محروم هستند.

حمیدرضا معصومی اصل، اظهار کرد: توانجویان جامعه بعد از اینکه توسط بهزیستی درصد بندی شدند به اندازه درصدهایشان به آن ها حقوق ماهیانه تعلق خواهد گرفت.

وی یادآوری کرد: با وجود اینکه نیروی انسانی موجود در بهزیستی هشترود نسبت به مراجعه کنندگان کم است با این حال 58 وظیفه که بر عهده این سازمان گذاشته شده را به نحو احسن انجام می دهند و به صورت شبانه روزی در خدمت مراجعه کنندگان هستند.

معصومی اصل، ادامه داد: اعتبارهای بهزیستی هشترود نسبت به سال های گذشته 50 درصد افزایش یافته و 110 میلیارد ریال در حوزه توانجویان هزینه شده است.

وی گفت: یک هزار و 100 توانجوی جسمی و حرکتی و 392 بیمار روانی تحت پوشش بهزیستی هشترود هستند و مددکاران این اداره به این افراد خدمات ارایه می دهند.

در این همایش از توانجویان موفق این شهرستان و خبرنگار ایرنا به خاطر پوشش کامل خبری اداره بهزیستی هشترود تجلیل شد.

شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.