جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تکمیل آزاد راه تبریز - زنجان بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

تکمیل آزاد راه تبریز - زنجان بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه برخی محورهای استان که در حال بهره برداری است به صورت کامل تحویل نشده است ، گفت: تکمیل نواقص آزاد راه تبریز - زنجان سه هزار و 140 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

تکمیل آزاد راه تبریز - زنجان بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

توحید اخلاقی در نشست کمیته حمل و نقل استان با اعلام اینکه سالانه دو هزار و 700 میلیارد ریال هزینه نگهداری 27 هزار کیلومتر راه استان در شرایط استاندارد است ، اظهارکرد: این در حالی است که تنها برای نگهداری دو هزار کیلومتر راه شریانی استان اعتبار سالانه تخصیص داده می شود .

وی با اشاره به اینکه هیچ گونه اعتباری برای نگهداری 10 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی استان تعلق نمی گیرد ، گفت: از طریق منابع داخلی استان نسبت به بازسازی راه های روستایی اقدام می شود .

اخلاقی با بیان اینکه با وجود کمبود منابع اعتباری ، ارتقای ایمنی جاده ها در دستور کار این اداره کل است ، گفت: سال گذشته 321 هزار تن و در شش ماهه امسال 300 هزار تن آسفالت ریزی در جاده های استان صورت گرفته است .

وی همچنین از علامت گذاری و خط کشی 220 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان خبرداد و گفت: در پنج ماهه امسال چهار هزار تابلوی جدید در این محورها نصب شده است .

مدیر کل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه در برخی موارد برای کاهش حوادث رانندگی نسبت به اعطای مجوز عبور در محورهای ناقص استان همچون مرند - اواوغلی اقدام شده است ، بر ضرورت برطرف کردن نواقص فنی و ایمنی این محورها تاکید کرد .