حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

توقف عملیات خاک برداری در محدوده ارک علیشاه - نمایش محتوای خبر

 

 

توقف عملیات خاک برداری در محدوده ارک علیشاه

مشاور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از توقف کامل عملیات خاک برداری در محدوده مصلی امام خمینی در مجاورت ارک علیشاه خبر داد.

توقف عملیات خاک برداری در محدوده ارک علیشاه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی سید هادی احمدی امشب در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما گفت: در پی خاک برداری در محوطه ارک علیشاه تبریز و متعاقب آن درخواست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری اذربایجان شرقی نمایندگانی شامل مدیران کل حفظ و احیای بناهای تاریخی و نماینده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور به منظور بررسی این موضوع به تبریز آمدند. 
وی با اشاره به نتایج حاصله از بازدید ها و دیدارهای امروز این تیم کارشناسی با استاندار، تولیت مجموعه و بازدید از مکان افزود : فعلا هر گونه عملیات خاک برداری در این محدوده متوقف شده است. 
احمدی با اشاره به این که  که خاک برداری در حریم ارک علیشاه به منظور ساخت پارکینگ طبقاتی صورت گرفته گفت: هر گونه تجاوز به عرصه از سوی دست اندرکاران رد شده است. 
وی خاطرنشان کرد :  بعد از بررسی نقشه ها و تطبیق نقشه های عرصه و حریم این بنای تاریخی، در روزهای آتی اعلام خواهد شد که به عرصه تجاوز شده است یا نه. 
مشاور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی  و گردشگری کشور افزود: کار نقشه برداری ژئوفیزیکی و باستان شناسی مجموعه از فردا آغاز خواهد شد تا در اسرع وقت نتیجه  اطلاع رسانی شود.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
بسیار نگران این موضوع بودیم. متشکر علیرضا ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۰۸:۵۰

علیرضا
بسیار نگران این موضوع بودیم. متشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۰۸:۵۰