رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۸

توسعه پایدار تنها با توسعه فیزیکی محقق نمی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه پایدار تنها با توسعه فیزیکی محقق نمی شود

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای توسعه نیازمند رشد فکری هستیم و انقلاب اسلامی هم بر اساس تفکر شکل گرفته است ، گفت: توسعه پایدار تنها با توسعه فیزیکی محقق نمی شود .

توسعه پایدار تنها با توسعه فیزیکی محقق نمی شود

به گزارش ایرنا اسماعیل جبارزاده در شورای برنامه ریزی استان با اظهار تاسف از اینکه در اثر گذشت زمان از آداب و رسوم بومی فاصله می گیریم و باورهای اخلاقی در حال فراموشی است ، تاکید کرد: در کنار فعالیت های عمرانی باید به مقوله فرهنگ توجه شود .

وی مایت از حوزه فرهنگ و هنر را ضروری دانست و گفت: برای تحقق اهداف طراحی شده در این حوزه نیازمند همراهی نهادهای فرهنگی و غیرفرهنگی هستیم.

جبارزاده با بیان اینکه افزایش کمی پایگاه های رسانه ای در استان نشانگر خروج از رکود است ، گفت: در دو سال گذشته حمایت از نشر آزاد اخبار با رعایت چارچوب قانونی در دستور کار بوده و شکایتی از مطبوعات گزارش نشده است .

وی از پیشنهاد خرید کتاب و آثار هنری استان توسط ادارات استان استقبال کرد و گفت: تجلیل از هنرمندان باید تداوم داشته باشد.

جبارزاده فعالیت بنیاد فرهنگ ، هنر و ادب آذربایجان را نیازمند همکاری نهادهای فرهنگی و غیرفرهنگی دانست و گفت: هر اداره کل می تواند متناسب با حوزه فعالیت خود کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی برضرورت فعالیت مدیران دولتی و بخش خصوصی با رعایت قوانین در جلب مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات پیش رو به منظور برگزاری انتخاباتی باشکوه تاکید کرد .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در این نشست گزارشی از روند اجرای سند تدبیر توسعه استان در حوزه فرهنگی ارائه داد.

علی اکبر صفی پور گفت: این سند با عنوان توسعه و ترویج فرهنگ ، هنر ، آداب و رسوم بومی تدوین شده است و در قالب 16 برنامه اجرا می شود .

وی با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات این حوزه خواستار افزایش اعتبارات شد و به منظور حمایت عملی از فعالان حوزه فرهنگی استان پیشنهاد کرد: سازمان های دولتی نسبت به خرید و هدیه آثار هنری تولید شده در استان اقدام کنند.

در این نشست فرماندار شهرستان مرند هم گزارشی از روند اجرایی سند تدبیر توسعه این شهرستان ارائه کرد.

تقی کرمی با توجه به ظرفیت ترانزیتی شهرستان مرند تاسیس منطقه ویژه اقتصادی را در این شهرستان ضروری دانست .

وی با اشاره به اینکه طرح تاسیس منطقه ویژه اقتصادی مرند در گیرودار اخذ مصوبه و گرفتن زمین است، خواستار همکاری جهاد کشاورزی در اجرای این طرح شد.

کرمی تامین آب شرب مرند را یکی از طرح های دارای اولویت این شهرستان عنوان کرد و با توجه به تغییر مسیر اجرای طرح انتقال آب ارس ، خواستار برنامه ریزی برای ایجاد تصفیه خانه در هرزندات شد.

وی هسته های کلیدی سند تدبیرتوسعه این شهرستان را شامل پروژه انتقال آب از ارس ، تاسیس منطقه ویژه اقتصادی ، اکتشافات و فراوری مواد معدنی ، توسعه گردشگری ، اصلاح الگوی کشت و توسعه صنایع تبدیلی و مدیریت پساب و پسماند عنوان کرد.

در این نشست مقرر شد در 50 هکتار از اراضی شهرک شماره 2 صنعتی شهرستان مرند ، منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شود.