جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

توسعه فضای سبز با کاشت 500 هزار اصله نهال در تبریز - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه فضای سبز با کاشت 500 هزار اصله نهال در تبریز

شهردار تبریز از آغاز برنامه های گسترده درختکاری در این شهر همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری خبر داد و افزود: با کاشت 500 هزار اصله نهال در مسیر توسعه پایدار فضای سبز این شهر گام برمی داریم.

توسعه فضای سبز با کاشت 500 هزار اصله نهال در تبریز

به گزارش روز شنبه روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی با بیان این که رویکردهای توسعه فضای سبز، تنها با توجه نهال کاری ها میسر نخواهد بود، اضافه کرد: از این رو شهرداری تبریز، با در نظر داشتن استفاده از گونه های مقاوم و سازگار و مدیریت منابع آبی، درصدد پایدار سازی فضای سبز است.
وی با اشاره به اینکه ماموریت های سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز نیز در همین راستا تدوین و ابلاغ شده است، گفت: برنامه های روز درختکاری باید در عین برخورداری از نشاط اجتماعی، از ظواهر تشریفاتی و تبلیغی به دور باشد.
وی گفت: علاوه بر غرس 500 هزار اصله نهال در مناطق ده گانه در استانه بهار طبیعت، همین تعداد نهال در فصل پاییز غرس خواهد شد.
نجفی با بیان اینکه این برنامه ها بدون نقش محوری شهروندان قابل تحقق نیست، افزود: زمینه نقش آفرینی گروه های مردم نهاد از طریق همکاری با سازمان پارک ها و شهرداری های مناطق فراهم شده است.
شهردار تبریز با بیان این برنامه های توسعه فضای سبز محدود به تفرجگاه ها و بوستان ها نیست، گفت: درختکاری در حاشیه دو اتوبان پاسداران و کسایی از ماه ها پیش آغاز شده که استمرار آن موجب خواهد شد ظاهر نازیبای این دو مسیر مهم شهری، اصلاح شود.
وی از توزیع رایگان نهال در مراکز عرضه شهرداری های مناطق در روزهای آتی خبرداد و افزود: مشاوران و کارشناسان حاضر در این مراکز، راهنمایی های لازم را در خصوص کاشت و حفاظت از نهاده ها ارایه خواهند داد.
نجفی اعلام کرد: در کنار درختکاری، کاشت یک میلیون بوته انواع درختچه های بهاره در عرصه های طبیعی و بوستان های شهر برنامه ریزی شده است.
وی همچنین با اشاره به کاشت دو میلیون پیاز لاله در بوستان های شهر تبریز ، گفت: شهر تبریز در بهار 95 به یکی از دیدنی ترین شهرهای کشور تبدیل خواهد شد.
شهر تبریز دارای ۱۳۲ بوستان شامل ۴۵ بوستان همسایه ای، ۵۲ بوستان محله ای، ۲۵ بوستان ناحیه ای، شش بوستان منطقه ای و چهار بوستان شهری است.
شهر تبریز در غرب استان آذربایجان شرقی و در منتهی الیه مشرق و جنوب شرق جلگهٔ تبریز قرار گرفته است. 
این شهر از سمت شمال به کوه های پکه چین و عون بن علی، از سمت شمال شرق به کوه های باباباغی و گوزنی، از سمت شرق به گردنهٔ پایان و از سمت جنوب به دامنه های کوه سهند محدود شده است.
3071/6183