جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

توسعه زیرساخت های گردشگری موجب افزایش چشمگیر گردشگران نوروزی شده است

توسعه زیرساخت های گردشگری موجب افزایش چشمگیر گردشگران نوروزی شده است


قایم مقام ستاد دایمی تسهیلات سفر آذربایجان شرقی با اشاره به بهبود و افزایش قابل توجه زیرساخت های گردشگری در چند سال اخیر، گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری موجب افزایش چشمگیر گردشگران نوروزی در استان شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، محمد اشرف نیا در بازدید از تاسیسات گردشگری استان افزود: در تعطیلات نوروزی، با اقدامات انجام شده، آذربایجان شرقی میزبان شایسته ای برای گردشگران نوروزی بوده است.

وی توجه ویژه و اهتمامی دولت در زمینه گردشگری و اختصاص اعتبارات مناسب به این حوزه را زمینه ساز توسعه زیر ساخت های گردشگری و در نتیجه افزایش قابل توجه گردشگران در آذربایجان شرقی اعلام كرد.

اشرف نیا بهره برداری از آزاد راه ها و بزرگراه های منتهی به آذربایجان شرقی همچون بزرگراه پیامبر اعظم (ص)را یكی از اساسی ترین زیر ساخت های ایجاد شده اعلام كرد و گفت: اصلاح مبادی ورودی شهرستان های استان یكی دیگر از اقدامات خوب انجام شده در زمینه آسان سازی ارتباط و دسترسی به جاذبه های گردشگری این استان بوده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجانش رقی تقویت ناوگان ریلی و هوایی و همچنین اتوبوس رانی را در توسعه زیر ساخت های گردشگری استان بسیار موثر ارزیابی كرد و افزود: ساخت مجتمع های بین راهی و توجه ویژه به مناطق نمونه گردشگری برای ایجاد امكانات رفاهی و خدماتی از دیگر اقدامات مشهود در این زمینه بوده است.

اشرف نیا گردشگری را صنعتی با پیشرفت های هر روزه توصیف كرد و گفت: به رغم اقدامات خوب انجام شده نباید به توانمندی های موجود قانع بود، بلكه باید در جذب گردشگر افق های وسیع تری را مدنظر داشته باشیم.

وی اظهاركردكرد: آذربایجان شرقی استانی با قابلیت های بالای گردشگری در زمینه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی است كه باید این توانایی ها در تمام مدت به خصوص در تعطیلات نوروز و تابستانی به گردشگران نشان داده شود.