سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

توزیع 20 هزار کیسه زباله در روز انس با طبیعت بین گردشگران مراغه - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع 20 هزار کیسه زباله در روز انس با طبیعت بین گردشگران مراغه

شهردار مراغه گفت: همزمان با روز انس با طبیعت، 20 هزار کیسه زباله به صورت رایگان و در قالب بسته های زیست محیطی بین گردشگران، مسافران و علاقمندان به طبیعت در این شهر توزیع می شود.

توزیع 20 هزار کیسه زباله در روز انس با طبیعت بین گردشگران مراغه

نادر ابراهیمی، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع این تعداد کیسه زباله در راستای ارج نهادن به جایگاه طبیعت در زندگی انسان ها و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست این شهرستان انجام می شود.
وی اظهار کرد: در روز ملی انس با طبیعت، ماموران این شهرداری 20 هزار بسته فرهنگی و گردشگری را به همراه کیسه های زباله در پنج منطقه ورودی و خروجی از جمله میدان های مجلس و بسیج، سه راهی یوسف آباد، ورودی سد علویان و میدان پروین اعتصامی (پل جهانگیر خان ) بین علاقه مندان به طبیعت توزیع می کنند.
شهردار مراغه یادآور شد: این بسته های زیست محیطی و فرهنگی علاوه بر اماکن مزبور، در تمام پارک ها و فضای سبز سطح شهر نیز توزیع می شود.
ابراهیمی، از همکاری تنگاتنگ سازمان های مردم نهاد از جمله انجمن حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، همای سبز و اداره حفاظت از محیط زیست با شهرداری خبر داد و افزود: سمن های مراغه به منظور ارتقای این فرهنگ در باغ های شخصی، اقدام به همکاری با شهرداری کرده اند.
وی گفت: عصر امروز نیز ماموران خدمات شهری شهرداری، در تمام ورودی ها و خروجی های این شهر به هنگام برگشت گردشگران و شهروندان از دامن طبیعت، آماده جمع آوری زباله های آنان هستند.
مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی و در کنار رودخانه صوفی چای و در دامنه جنوبی کوه سهند واقع است.