جهش تولید | چهارشنبه، ۲ مهر ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

توجه به بخش کشاورزی و صنایع وابسته مطالبه اصلی مردم منطقه است

توجه به بخش کشاورزی و صنایع وابسته مطالبه اصلی مردم منطقه است


نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به بخش کشاورزی و دامداری و صنایع وابسته به آن مهمترین مطالبه مردم این منطقه از رییس جمهوری و اعضای هیات دولت است.

غلامحسین شیری علی آباد روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: وجود زمین های حاصلخیز و سد سهند، این شهرستان را مستعد توسعه بخش کشاورزی و دامداری کرده و سرمایه گذاری در این بخش ها بازگشت سرمایه و درآمد سرمایه گذاران را تضمین می کند.

وی معادن غنی را از قابلیت های این منطقه عنوان کرد و گفت: در سال گذشته سه هزار کیلومتر از این معادن مورد مطالعه قرار گرفته که درصورت سرمایه گذاری در آن ها، زمینه اشتغال برای جوانان فراهم می شود.

شیری علی آباد ادامه داد: دو شهرک صنعتی پروفسور هشترودی با 216 هکتار وسعت و 13 بهره بردار فعال و ناحیه صنعتی فجر با پنج هکتار وسعت و 10 بهره بردار در نزدیکی آزاد راه پیامبر اعظم (ص)، خط ریل شمال غرب کشور و نزدیکی به مرکز استان، از زیرساخت های آماده صنعتی این شهرستان برای سرمایه گذاری است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: در صورت حمایت مالی دولت از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری آن ها در این شهرک ها، مشکل اشتغال جوانان این منطقه کاملا حل می شود.

شیری از افتتاح شهرک صنعتی چاراویماق در هفته دولت خبر داد و افزود: این شهرک در کنار آزاد راه پیامبر اعظم (ص) قرار دارد و مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است.

وی گفت: مجوز منطقه ویژه اقتصادی هشترود در هیات دولت تصویب شده و اگر در صحن علنی مجلس نیز رای بیاورد، در شکوفایی منطقه نقش اساسی ایفا خواهد کرد.

وی اظهار کرد: هر وزیری که از هیات دولت به منطقه بیاید، نماینده رییس جمهوری بوده و مشکلات و درخواست های مردم و مسوولان را به طور دقیق در اختیار رییس جمهوری قرار می دهد.

فرماندار هشترود نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، خواستار سفر وزیر نیرو به این شهرستان به علت وجود طرح های حوزه این وزارت در منطقه شد و گفت: با توجه به اینکه امسال، سال رونق اشتغال و مسکن پیش بینی شده پیشنهاد می شود وزارت نیرو در مورد پایاب سد سهند که سالیان سال بدون استفاده مانده، اقدام اساسی کند.

حسن مستفید افزود: این طرح نیمه تمام ملی نیاز به اعتبار ویژه ای دارد و در صورت تکمیل و تجهیز پایاب آن، اقتصاد و کسب و کار در این منطقه رونق می گیرد.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از این پایاب، 11 هزار هکتار از اراضی تحت پوشش قرار خواهد گرفت و برای 30 هزار نفر اشتغال زایی ایجاد می شود.

فرماندار هشترود احداث پست برق 400 کیلو ولت را از نیازهای اساسی صنعت و سرمایه گذاری این شهرستان اعلام کرد و خواستار رسیدگی و موافقت وزارت نیرو با آن شد.

مستفید از وزارت راه و شهرسازی نیز خواستار آزاد سازی پیرامون مسجد جامع این شهرستان، اتصال شهر هشترود از راه روستای بیات به آزادراه پیامبر اعظم (ص) و تکمیل مصلی بزرگ امام (ره) این شهرستان شد.

وی تکمیل و تجهیز فاضلاب مدرن شهری و مجتمع آبرسانی آلمالو برای ارایه خدمات به 40 روستای منطقه را از دیگر مطالبه های مردم این منطقه از رییس جمهوری اعلام کرد.

امام جمعه هشترود نیز آبرسانی از سد کلقان برای تامین آب شهر هشترود را جزو مطالبه های مهم مردم این شهرستان خواند و گفت: مردم این شهرستان منتظر دستور رییس جمهوری برای انتقال آب از این سد هستند.

حجت الاسلام سیدسعید رشادی با بیان اینکه هر وزیری که از سوی رییس جمهوری به این شهرستان سفر کند، نقطه عطفی در پیشرفت منطقه خواهد بود، از هیات دولت خواست برای تکمیل زیرساخت های شهرک صنعتی پروفسور هشترودی توجه جدی کرده و سرمایه گذاران را به این منطقه سوق دهد.

 

شهرستان هشترود با 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.