جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

توانمندی های منطقه آزاد ارس - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

توانمندی های منطقه آزاد ارس

Loading the player...

منطقه آزاد ارس در شمال غرب استان آذربايجانشرقي در ضلع غربي شهرستان جلفادر كرانه جنوبي رودخانه ارس واقع شده است . منطقه آزاد ارس با برخورداري از مرز مشترك با كشورهاي آذربايجان، ارمنستان و جمهوري خودمختار نخجوان و وجود خطوط ارتباطي با اروپا ومنطقه قفقاز، ‌تركيه و حوزه مديترانه و قرارگيري در كريدورهاي بين المللي حمل ونقل، پيشينه تاريخي اقتصادي قابل توجه، اقليم مناسب، منابع غني آب، مراتع و ذخيره‌گاه‌هاي جنگلي، قابليت‌هاي توسعه گردشگري در زمينه هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي و ورزشي بين المللي و پتانسيل بالاي رشد و توسعه صنعتي، معدني، كشاورزي، خدماتي و علمي وآموزشي به طور بالقوه نقش حائز اهميتي را در ارتباط با چشم انداز بيست ساله به خود اختصاص داده است.

منطقه آزاد ارس با توجه به نزديكي با شهر تبريز و ارتباط تنگاتنگ اداري و اقتصادي با آنو امكان تعاملات علمي و آموزشي با كشورهاي همسايه و وجود نيروي انساني متخصص وكارآمد در زمينه هاي مختلف ميتواند در جهت برخورداري از دانش پيشرفته و ‌توانا درتوليد علم و فن آوري مورد تاكيد سند چشم انداز نقش حساسي را ايفا نمايد.

گفتگوی اختصاصی با مدیر عامل منطقه آزاد ارس در قالب برنامه تلویزیونی، پتانسیل ها و ویژگی های این منطقه مورد بررسی قرار می گیرد. تهیه کننده و اجرای برنامه آقای شیریندل بر عهده دارند.

{gallery}aras{/gallery}