رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

تند باد در مراغه برق قسمتی از شهر را قطع و تردد را مختل کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

تند باد در مراغه برق قسمتی از شهر را قطع و تردد را مختل کرد

وزش باد شدید که از صبح روز جاری/پنج شنبه/ در مراغه آغاز شده بود، به شکسته شدن یک اصله درخت افرا در مقابل سینما ارشاد این شهرستان منجر شد که قطع شدن برق قسمتی از شهر و اختلال در تردد خودروها را به دنبال داشت .

تند باد در مراغه برق قسمتی از شهر را قطع و تردد را مختل کرد

مدیر فضای سبز شهرداری مراغه عصر روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به قطع شدن سیم برق و خسارت جزیی یک دستگاه نیسان در اثر شکسته شدن این درخت افرا ، افزود: حوالی ساعت 15:30 دقیقه در اثر وزش باد شدید این درخت قطور شکست و بی درنگ عوامل شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی در محل حضور یافتند. 
وی با اشاره به اینکه در برخی دیگر از مناطق شهر مراغه نیز شکسته شدن شاخ و برگ درختان موجب قطعی برق شده است، گفت: با حضور به موقع عوامل امدادی و خدماتی، تردد در مرکز شهر از حوالی ساعت 17:30 به حالت عادی برگشت. 
وی افزود: شکسته شدن شاخ و برگ درختان در برخی از مواقع در سال جاری اتفاق افتاده اما این نخستین درختی است که طی امسال بر اثر حوادث غیرمترقبه در مراغه شکسته شده است. 
رئیس اداره توزیع برق مراغه نیز از اتصال دوباره برق این منطقه در حوالی ساعت 19:45 خبر داد و گفت: شکسته شدن این درخت سیم های برق را از میدان طلوع فجر تا پاساژ اوحدی این شهر قطع کرد.
بهزاد اسدی افزود: قطعی شبکه برق در برخی دیگر از مناطق شهرستان از جمله خیابان فلسطین، خیابان مهدیه، روستای ورجوی و روستای علویان وجود دارد و عوامل این شرکت در تلاش هستند تا امشب جریان برق را به صورت مجدد وصل کنند. 
مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی نیز در تماس تلفنی با خبرنگار ایرنا در مراغه گفت: نخستین تماس شهروندان با تلفن 121 مبنی بر قطعی برق، مسئولان شرکت توزیع برق را به صورت اتوماتیک در جریان قطعی یا اتصال مجدد قرار می دهد.
یوسف سرافراز افزود: در نخستین گام مدیر برق شهرستان از قطعی مطلع می شود و در صورت تداوم به ترتیب معاون بهره برداری و مدیرعامل شرکت توزیع برق استان در جریان قرار می گیرد. 
وی که به واسطه قطعی طولانی برق در مراغه در جریان امر قرار گرفته بود، گفت: شهروندان هرگونه قطعی برق را از طریق تلفن 121 اطلاع دهند تا موضوع در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد. 
رئیس اداره هواشناسی فرودگاهی مراغه نیز سرعت دقیق باد در ساعت 15:30 را حدود 68.4 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: در سال جاری سابقه وزش باد تا حدود 80 کیلومتر در ساعت نیز وجود داشته است. 
باغ شهر مراغه که خیابان هایی مملو از درختان 30 تا 70 ساله دارد، در برخی از معابر با مشکل برخورد سیم های برق با شاخ و برق درختان، شکسته شدن آنها و قطعی برق روبروست.