سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تلاوت ترتیل (زنده) - نمایش محتوای صدا

 

 

تلاوت ترتیل (زنده)

تلاوت ترتیل (زنده)


Loading the player...

رای بهره‎مندی و اُنس با قرآن باید مراحلی را طی کرد که یکی از آنان قرائت قرآن است و حضرت امام صادق(ع)در حدیثی فرموده اند: «هر جوان مؤمنى که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خونش در می آمیزد و خداوند او را با فرشتگان بزرگواری که نویسندگان و حاملان قرآنند،همنشین میکند.قرآن نیز در قیامت حافظ و نگهبان او خواهد بود. »

درجات بهشت نیز بر اساس تعداد آیات قرآن تقسیم شده است و هر کس هر مقدار که با قرآن آشنا باشد درجات بهشت را طى مى‌کند.
براى قرائت قرآن کریم فضایل،آثار و فواید دنیوی و اخروی فراوانى بیان شده است: بارورى ایمان، صفاى دل،تخفیف گناهان،عبادت برتر،برخوردارى از ثواب فرشتگان و پیامبران،هم‌نشینى با فرشتگان، پیمودن درجات کمال و ترقى در بهشت،درمان بیمارى‌ هاى روحى،رفع غم و اندوه،روشنایى دیدگان، مونس تنهایى،عمر با برکت،استجابت دعا،صفاى خانه،رفع عذاب از پدر و مادر و‌... ‌.
شایان توجه است که پیمودن مراتب کمال قرائت،هم ‌چون رسیدن به مرحله تدبّر و عمل،موجب کمال ثواب، رضاى الهى و دریافت خیرات بیشتر و بهتر مى‌شود.

از پیامبر اکرم (ص)،خطاب به سلمان فارسی روایت شده است که:((ای سلمان بر تو باد قرائت قرآن.به درستی که قرائت قرآن کفاره برای گناهان و سپر از آتش و امان از عذاب است و کسی که قرآن را قرائت کند به ازای هر آیه به او ثواب صد شهید و به ازای هر سوره ثواب پیغمبر عطا می شود و بر قاری قرآن رحمت الهی نازل می شود و ملائکه برای او طلب استغفار می کنند و بهشت مشتاق دیدار اوست و خداوند از او راضی می شود.ای سلمان زمانی که یک مومن قرآن را قرائت می کند خداوند درهای رحمتش را به روی او باز میکند و به ازای هر حرفی که از دهان او خارج می شود ملکی را خلق میکند که تا روز قیامت خداوند را برای او تسبیح میکند و به درستی که در نزد خداوند بعد از فرا گرفتن علم هیچ چیز محبوب تر ازقرائت قرآن نیست.

در ماه مبارک رمضان هیچ چیز محبوب تر از تلاوت قرآن نیست و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در همین راستا برنامه ای را با عنوان "تلاوت ترتیل" تدارک دیده است که به صورت زنده از مصلای امام خمینی (ره) پخش میگردد.

سال تولید: 1398

تهیه کننده: محمد رسولی نمرور