جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تلاش برای توسعه زیرساخت های گردشگری بناب - نمایش محتوای خبر

 

 

تلاش برای توسعه زیرساخت های گردشگری بناب

فرماندار بناب از توسعه زیرساخت های گردشگری این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی و دولتی خبر داد.

تلاش برای توسعه زیرساخت های گردشگری بناب

ولی اله فرج اللهی روز چهارشنبه در کارگروه مشترک فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این شهرستان افزود: سال گذشته در این زمینه 10 میلیارد ریال هزینه شده که این میزان ناکافی بوده و امسال با مشارکت بخش خصوصی و اعتبارهای دولتی اقدام های این بخش سرعت می گیرد.
وی توسعه اماکن تفریحی، تکمیل زیرساخت های مناطق نمونه گردشگری و هتل 220 تختخوابی با 70 درصد پیشرفت و توجه به ظرفیت های موجود برای جذب گردشگران داخلی و خارجی را از مهم ترین برنامه های در حال اجرای چشم انداز سند توسعه و تدبیر این شهرستان اعلام کرد.
فرماندار بناب یادآور شد: در این شهرستان مناطق قره قشون، روستاهای تاریخی صور، توتاخانه و اطراف سد دوش به عنوان سه منطقه نمونه گردشگری معرفی شده که عمده تمرکز مدیریت این شهرستان بهبود وضعیت این مناطق است.
فرج الهی، ادامه داد: زیرساخت های لازم در این مناطق بوجود آمده و تا پایان امسال نیز تکمیل می شود.
وی در خصوص روستاهای تاریخی صور و توتاخانه نیز تشریح کرد: بخش خصوصی برای خرید غارهای موجود در روستای صور اقدام کرده که در صورت توافق نهایی با مالکان، زمینه بازدید از غارهای دست ساز این روستاها برای گردشگران و علاقه مندان فراهم می شود.
فرج الهی به دومین جشنواره ملی کباب بناب اشاره کرد و افزود: کباب از مهم ترین ظرفیت های جذب گردشگر به این شهرستان است به طوری که در این جشنواره بیش از 55 هزار نفر از نقاط مختلف کشور حضور یافته و در روزهای برگزاری این جشنواره شاهد رونق کسب و کار بازاریان در این بخش بودیم.
به گزارش ایرنا، رئیس شورای اسلامی بناب نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهرداری این شهر سال گذشته اقدام به برگزاری جشنواره تابستانی کرده بود، گفت: امسال جشنواره کباب ادغامی از جشنواره های متعدد بوده و مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت.
علی اصغر رحیم زاده افزود: معرفی ظرفیت های موجود این شهرستان و افزایش اشتغال از اهداف برگزاری این جشنواره بود.
وی اعتبار برگزاری جشنواره های شهرستانی شهرداری بناب را 500 میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: برخلاف اعلام برخی از افراد مبنی بر هزینه کرد میلیاردی برای این جشنواره تاکنون کمتر از 100 میلیون ریال برای این جشنواره هزینه شده و بقیه از طریق عقد قرارداد با شرکت های خصوصی تامین شده است.
رحیم زاده با قدردانی از عوامل اجرایی و نهادهای ذیربط این شهرستان، امنیت موجود در این جشنواره را خیلی خوب توصیف کرد و از عوامل نیروی انتظامی، شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان اتوبوسرانی بصورت ویژه قدردانی کرد.
در این مراسم از عوامل اجرایی جشنواره بناب با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.