جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

تعداد مراجعین به چادرهای راهنمایی مسافران نوروزی آذربایجان شرقی از مرز 217 هزار نفر گذشت

تعداد مراجعین به چادرهای راهنمایی مسافران نوروزی آذربایجان شرقی از مرز 217 هزار نفر گذشت


مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی گفت: از 28 اسفند سال گذشته تا 6 فروردین امسال بیش از 217 هزار نفر از مسافران به چادرهای راهنمایی مسافران نوروزی این جمعیت در استان مراجعه و از خدمات فرهنگی و امدادی بهره مند شده اند.

به گزارش روز پنج شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، دكتر عزیز نوری افزود: در 9 روز گذشته 10 هزار نفر برای اقامه نماز به خیمه های نماز هلال احمر مراجعه و یكهزار و 860 نفرازخدمات ایستگاههای سلامت بهره جسته اند و 100هزار نسخه انواع بروشور و كتاب جامع راهنمایی مسافران نوروزی در میان مراجعه كنندگان توزیع شده است.
وی همچنین به پروژه ' سحاب ' اشاره كرد و گفت: برای راهنمایی مسافران در مسیرهای كوتاه شهری جمعیت هلال احمر امسال اقدام به راهنمایی مسافران با دوچرخه كرده كه دو هزار و 120نفر از مسافران در سطح استان با این روش به مكان های مورد نظر راهنمایی شده اند.
دكتر نوری تعداد خودروهایی كه از خدمات ایستگاه های سلامت خودرو برخوردار شده اند را یك هزارو120 دستگاه اعلام كرد و افزود: در این ایستگاه ها جوانان هلال احمر اقدام به رفع نواقص جزیی خودروها كرده و سفری راحت و امنی را برای مسافران رقم می زنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تعداد مراجعین به فضاهای دوستدار كودك و نوجوان را نزدیك به 3 هزار نفر اعلام كرد و گفت: 133نفر از مردم نیز با مراجعه به چادرهای هلال احمر اقدام به پركردن فرم اهدا عضو نموده اند.
دكتر نوری همچنین به تشریح عملكرد نجاتگران شركت كننده در طرح امداد و نجات نوروزی پرداخت و افزود: از24اسفند تا 6 فروردین توسط نجاتگران 59 مورد عملیات صورت گرفته كه در جریان آن از 181نفر حادثه دیده 44نفر به مراكز درمانی و46نفر بصورت سرپایی درمان و ما بقی از سایر خدمات امدادی بهره مند شده اند.