جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تعامل موثر در تجارت بین المللی ضرورت ارتقاء توانمندی های صنعتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

تعامل موثر در تجارت بین المللی ضرورت ارتقاء توانمندی های صنعتی است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ایجاد تعامل موثر در تجارت بین المللی ضرورت ارتقاء توانمندی های صنعتی استان است.

محمدجعفر عظمایی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به دیدگاه دولت در خصوص توسعه اقتصادی و تجاری کشور و ایجاد موج امیدواری در حوزه تولید و تجارت افزود: بهبود فضای تعامل در سطح بین المللی و توسعه روابط تجاری می تواند مسیر را برای صادرکنندگان و فعالان اقتصادی هموار کند.

وی اظهار کرد: با ایجاد تعامل منطقی در سطوح مختلف تجارت و بازرگانی بین الملل می توانیم به اهداف چشم انداز کشور نزدیک شده و از این مسیر توانمندی های صنعتی و تجاری استان و کشور را ارتقاء بخشیم.

عظمایی ادامه داد: در 11 ماه سال 92 صادرات گروه فلزات استان با 11.5 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 164 میلیون و 150 هزار دلار رسید.

وی همچنین ارزش صادرات گروه های کالایی سنگ، مواد معدنی و محصولات مس سونگون را در مدت یاد شده به ترتیب 145 و 150 میلیون دلار عنوان کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزایش صادرات سنگ و مواد معدنی نسبت به دوره مشابه سال 91 را 23 درصد اعلام کرد.

عظمایی با اشاره به افزایش چهار درصدی صادرات محصولات کشاورزی در 11 ماهه سال گذشته نسبت به سال 91 گفت: ارزش صادرات این گروه کالایی 224 میلیون دلار است.

وی با تقدیر از فعالان تجاری و صنعتی استان و یادآوری جایگاه مهم آذربایجان شرقی در صادرات کشور یادآوری کرد: تجارت خوب می تواند پشتیبان تولید باشد.