جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت شبکه سهند - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت شبکه سهند

در شبکه استانی سهند برنامه های سحرلر، محبت اجاغی، مسابقه آیدین لیق، تبریزیم و گئجه لر به صورت ویژه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت شبکه سهند

 

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی همسو با سایر شبکه های رسانه ملی در راستای تبیین اهمیت جایگاه امامت و ولایت و ایجاد فضایی شاد و امیدآفرین و تعمیق و گسترش معارف دینی در میان مخاطبان تلاش خواهند کرد برنامه های متنوع و جذابی را در قالب ها و ساختارهای مختلف تولید و پخش کنند.

  به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، در شبکه استانی سهند برنامه های سحرلر، محبت اجاغی، مسابقه آیدین لیق، تبریزیم و گئجه لر به صورت ویژه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

پیامک، مباحث کارشناسی، نمایش، شعرخوانی، موسیقی ملی و محلی ، گزارش مردمی و نماهنگ و... بخشی هایی از آیتم های این ویژه برنامه ها هستند. در شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی همچنین ویژه برنامه "الغدیر " به تهیه کنندگی حسین پورستار و کارگردانی علی دلکاری در این دهه مبارک به روی آنتن می رود. در این برنامه کتاب ارزشمند الغدیر به قلم عبدالحسین امینی معروف به علامه امینی مورخ، نسخه‌شناس و از علمای بزرگ شیعه در قرن چهارده هجری قمری بررسی می شود.

معاونت صدای مرکز آذربایجان شرقی هم در دهه ولایت و امامت علاوه بر پرداخت در برنامه های روتین سحرلر، خانواده، آخشاملار، صدای ورزش، فصل جوانی، کندیمیز، دعوت و ترانه باران ویژه برنامه های متعددی برای شنوندگان مهیا کرده و جایگاه غدیر را در آیات و احادیث پررنگ تر می کند. نجوای عارفانه، تبلور بندگی ، دری به خانه خورشید ، در سایه سار خورشید ، هدایت سَماسی ، امام آینه ها، نمایش های عطر گل یاس و یاران ولایت ، نبأ عظیم ، جشن آسمانی ، قند و عسل ، ولایت بایرامی (ویژه عید غدیر خم در 180 دقیقه ) از جمله ویژه برنامه هایی است که در رادیو به مناسبت این دهه تهیه و پخش خواهد شد . قطعات نمایشی کوتاه طنز، گزارشهای مردمی، موسیقی های ملی و محلی و فولکلوریک، برقراری ارتباط با مراکز شهرهای مذهبی، بررسی زندگی یاران پیامبر اکرم (ص) در قالب نمایش، گزارش های مردمی، ارتباط با گزارشگران مراکز استان ها از جمله بخش های متعدد این ویژه برنامه ها خواهد بود.

غدیر اوکیانی ( اقیانوس غدیر )، ولایت بایرامی، مشکات، جُنگ هفته، سیزه سلام، پنجره، چراغ، سخنرانی،سلام دینله ییجی، اسلام غنچه لری ، سوزلو ساز و قیزیل سقاخانا نیز از تمهیدات رادیو برون مرزی آذری در این دهه است .

معاونت فضای مجازی مرکز آذربایجان شرقی نیز با محتواهای مختلف در شبکه های اجتماعی مخاطبان خود را همراهی می کند.

بررسی و تبیین نقش و جایگاه غدیر در وحدت و بصیرت افزایی امت اسلامی ، تبیین فواید همبستگی و پیوستگی با ولایت برای جامعه اسلامی، شرح زیارت جامعه ، امام شناسی، بررسی ابعاد سیاسی و اجتماعی واقعه غدیر، اهمیت جایگاه رهبری در اسلام به عنوان محور وحدت و وفاق ملی ، تبیین مردم سالاری دینی و تبیین دیدگاه اسلام در خصوص مشارکت سیاسی ، شناخت غدیر و شناخت سیره حضرت علی (ع)، اهمیت غدیر و جایگاه آن در قرآن و روایات ، بیان محورهای اصلی خطبه غدیر ، بررسی اشعار ولایی در موسیقی عاشیقی، دیدگاه های مقام معظم رهبری در خصوص امامت و ولایت ، بررسی جایگاه تسلیم دربرابر اوامر الهی در سبک زندگی دینی، ولایت فقیه سکان هدایت جامعه اسلامی، بررسی نظرات مطرح در چگونگی اداره جامعه اسلامی با تأکید بر موضوع امامت و ولایت از موضوعات مهم تولیدات رادیویی و تلویزیونی در این دهه می باشد.