سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۳ خرداد ۱۴۰۱

تشریح اولویت های سیمای استانهای رسانه ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح اولویت های سیمای استانهای رسانه ملی

رئیس مرکز سیمای استانهای صدا و سیما اولویت ها و روند تولید و پخش حوزه سیمای استانها را در جلسه طرح و برنامه شبکه استانی سهند تشریح کرد.

تشریح اولویت های سیمای استانهای رسانه ملی
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، سید عباس فاطمی افزود : مرکزی که در طول کمتر از دو سال، سه سریال الف در طراز ملی تولید می کند و موجب مباهات سازمان می شود یا در سال ۱۴۰۰ بزرگترین پروژه های فنی تاریخ مراکز استانها را در استان افتتاح می کند و میزبانی هجدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی را با کیفیت عالی به سرانجام می رساند و ورودش در تولید کارهای عروسکی ، کمک به سازمان در تولید برنامه های عروسکی بوده و در حوزه تولید انیمیشن نیز حرفی برای گفتن دارد در خور تقدیر و سپاس ویژه است.
 
وی هویت محوری و عدالت گستری را در اولویت برنامه های رسانه ملی برشمرد و ادامه داد : این گویش ها برای شبکه های استانی یک فرصت بی نظیری است چرا که می تواند با مخاطب به راحتی ارتباط بگیرد.  
 
فاطمی خاطر نشان کرد : شما باید فرهنگ ناب را صادر کنید اگر قرار بر صادرات دارید باید جنس صادراتی تان استاندارد لازم را در بعد زبان ، زیرنویس ، گرافیک ، بیان و ... داشته باشد .
 
رئیس مرکز سیمای استان های سازمان صدا و سیما تصریح کرد : خدا را شاکریم صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی جزو مراکز بسیار موفق در حوزه‌های مختلف محتوایی و فنی است. این مرکز جزو سه و چهار مرکز برتر به لحاظ حجم استفاده از منابع متمرکز می باشد و ما باید در ستاد تلاش کنیم امکانات حمایتی بیشتری را برای این مرکز فراهم کنیم چرا که نیروی انسانی بسیار ارزشمندی در این مرکز وجود دارد و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها آماده است و امیدواریم امسال نیز جهشی در تولیدات داشته باشند . 
 
مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت : این مرکز از دو هفته پیش با تلاش همکاران فنی به یک فرایند کامل تولید ، آماده سازی و پخش اچ دی برنامه ها دست پیدا کرد. 
 
دکتر مرتضی صفری افزود : از ابتدای سال جاری یک اتفاق بزرگ در مرکز در حال انجام است و آن پخش همزمان سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم به صورت sd و هم به صورت hd است و نزدیک ۶۰ درصد جمعیت استان از دو ایستگاه شهید مدنی شیبلی و عینالی شبکه سهند را به صورت اچ دی دریافت می کنند . 
 
وی افزود :  شبکه سهند با نگاه خلاقانه در ساختار و شیوه برنامه ها با توجه به اقتضائات بومی و محلی استان پیوست پژوهشی برنامه‌ها را در راس مولفه‌های اصلی خود در تهیه برنامه ها قرار داده است .
 
صفری در پایان اضافه کرد :  طرح های زیادی به حوزه سیمای استان ها ارسال کرده ایم و اگر به تصویب تولید برسند قطعاً در سال ۱۴۰۱ می‌توانیم برای مرکز یک پویایی مضاعف ایجاد کنیم و به غیر از حوزه محتوا ، جذب و نگهداشت مخاطب ، بحث کیفیت پخش و انتشار شایسته سیگنال رسانی را در اولویت برنامه ریزی خود قرار داده ایم . 
 
رئیس مرکز سیمای استان ها در ادامه از زیرساخت‌های فنی مرکز و روند پخش برنامه های نوروزی شبکه سهند بازدید کرد .
 
انتهای پیام/