جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تسریع در اجرای بزرگراه تبریز- اهر خواسته مدیریت ارشد استان است - نمایش محتوای خبر

 

 

تسریع در اجرای بزرگراه تبریز- اهر خواسته مدیریت ارشد استان است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تسریع در اجرای بزرگراه اهر – تبریز را یکی از اولویت های اصلی مسئولین استانی بالاخص شخص استاندار ذکر کرد.

تسریع در اجرای بزرگراه تبریز- اهر خواسته مدیریت ارشد استان است

محمدصادق پور مهدی روز دوشنبه در اختتامیه نمایشگاه توانمندی های روستایی در اهر گفت: فازهای در دست اجرای این پروژه را با وجود مشکلات پیش روی آن و کمبود اعتبار، با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی با تمام توان پیش می بریم.
وی گفت: تکمیل بزرگراه اهر – تبریز و تسریع در اجرای آن یک ضرورت است که با بهره برداری از آن علاوه بر رفع مشکلات و معضلات ترافیکی و تصادفات جاده ای، رونق اقتصادی و توسعه گردشگری شهرستان و منطقه ارسباران نیز اتفاق می افتد.
این مقام مسئول، به قابلیت های شهرستان در حوزه کشاورزی و گردشگری نیز اشاره و افزود: برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستایی فرصت مناسبی است که فعالان این عرصه در روستاها و مناطق عشایری توانمندی ها و قابلیت های خود را به نمایش بگذارند و از این ظرفیت در بازاریابی و فروش محصولات خود بهره مند شوند.
پور مهدی، توجه به توسعه گردشگری در مناطق روستایی را مورد تأکید قرار داد و افزود: تلاش مجموعه استانداری و سازمان های مرتبط با این امر برنامه ریزی در جهت تقویت زیرساختهای روستایی برای جلوگیری از مهاجرت و تمهیدات لازم در روستاها در جهت افزایش امید به زندگی و رونق کسب و کار در روستاها می باشد که امیدواریم مسئولان شهرستان نیز به این امر اهتمام ویژه داشته باشند.
وی افزود: روستاهای استان آذربایجان شرقی به خصوص منطقه ارسباران با آب و هوای مناسب، جاذبه های طبیعی و گردشگری و با غذاهای طبیعی بهترین مکان برای حضور گردشگران داخلی و خارجی است که امیدواریم شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران با کمک مسئولان محلی دراین خصوص برنامه ریزی کنند و مجموعه استانداری آماده همراهی و همکاری دراین زمینه می باشد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پایلوت بودن استان برای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی نقش روستاها را در تحقق این مهم مورد توجه قرار داد و برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر اهر را در همین راستا بیان کرد.
عملیات اجرایی بزرگراه اهر - تبریز به طول 95 کیلومتر در سال 1387 آغاز شده اما روند اجرای آن در دولت تدبیر و امید با تزریق اعتبارات ویژه سرعت گرفته است. 
قطعه نخست جاده اهر – تبریز به طول 20 کیلومتر از اهر به طرف گردنه گویجه بئل، قطعه دوم به طول 45 کیلومتر از گویجه بئل به سمت خواجه و قطعه سوم از خواجه به طرف تبریز به طول 23 کیلومتر است. 
با توجه به اینکه روزانه بیش از 20 هزار خودرو در این جاده تردد می کند یکی از حساس ترین محورهای مواصلاتی استان بوده و تنها شاهراه رفت و آمد مردم شش شهرستان منطقه ارسباران، شهرهای استان اردبیل و حتی اتباع کشورهای همسایه مانند جمهوری آذربایجان و نخجوان و ارمنستان است. 
نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر استان به همت مسئولان و نهادهای اجرایی و خدماتی اهر با مشارکت روستائیان از 8 تا 15 شهریور ماه برگزار شد و در آن بخشی از تولیدات و محصولات دامی ، کشاورزی و صنعتی منطقه ارسباران عرضه شد.