جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ترکیه در روزهای سخت همواره از ایران حمایت کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترکیه در روزهای سخت همواره از ایران حمایت کرده است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ترکیه همسایه خوب ایران است و ما در روزهای سخت همواره از همراهی و حمایت برادران ترک خود برخوردار بوده ایم.

به گزارش روابط عمومی استانداری، اسماعیل جبارزاده در دیدار رییس گروه دوستی پارلمان ترکیه و ایران با وی با ابراز خرسندی از پیروزی دولت ˈ اردوغان ˈ در انتخابات شهرداری های ترکیه، افزود: امیدواریم دور جدیدی از افزایش روزافزون توسعه روابط بین ایران و ترکیه را شاهد باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: امیدواریم میزان مبادلات تجاری دو کشور نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری پیدا کند.

استاندار آذربایجان شرقی خطاب به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران ترکیه گفت: تبریز و آذربایجان شرقی سرزمین خود شماست و تمام امکانات و ظرفیت های این استان آماده حضور سرمایه گذاران کشور دوست و برادر ترکیه است.

نماینده مجلس ترکیه و رییس گروه دوستی مجالس ترکیه و ایران هم در این دیدار با اشاره به حضور دو روزه هیأت عالی رتبه ترکیه در تهران، خاطرنشان کرد: اعضای این هیأت تاکید داشتند که بدون سفر به تبریز و بازدید از استان آذربایجان شرقی ایران را ترک نکنند.

عثمان آشکین باک همچنین برگزاری همایش تجاری ایران و ترکیه در تبریز را مثبت ارزیابی و تاکید کرد: ترکیه علاقمند به توسعه روابط اقتصادی و تجاری با آذربایجان شرقی است.

وی همچنین با آرزوی بهبودی برای جبارزاده از وی دعوت کرد به همراه هیأت اقتصادی آذربایجان شرقی در همایش اقتصادی و تجاری ترکیه شرکت کند.

در این دیدار عثمان اولوسوی، رییس شورای مشترک بازرگانی ترکیه و ایران و گوون بگچ، سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز ،ˈ آشکین باکˈ را همراهی می کردند.