جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازمه جامعه امروز است - نمایش محتوای خبر

 

 

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازمه جامعه امروز است

فرمانده سپاه ناحیه بستان آباد گفت: دشمن از انتقال فرهنگ شهادت به نسل های سوم و چهارم انقلاب می ترسد و اگر ما در این زمینه موفق باشیم، دشمن را شکست داده ایم.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازمه جامعه امروز است

سرهنگ حسین محمدی روز شنبه در یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان بستان آباد با عنوان 'آبروی کوچه ، افتخار محله '، حفظ سیره شهدا و قدردانی از زحمات خانواده های شهدا را وظیفه همگانی توصیف کرد.
وی افزود: صداقت و اخلاص مهم ترین شاخصه شهدا بود و همین اخلاص بود که سبب شد خدای متعال لیاقت شهادت را به آن ها عنایت فرماید.
سرهنگ محمدی با قرائت شعری در وصف اخلاص و یکرنگی شهدا، بی آلایش بودن و اخلاص را ویژگی برجسته شهدا دانست و گفت: شهدا اهل هیاهو و مطرح کردن خود نبودند و با اخلاص تمام جسم، روح و فکر خود را در راه خدمت به دین اسلام و حمایت از ولایت فقیه فدا کردند.
فرمانده سپاه ناحیه بستان آباد با تکریم مقام شهدای مدافع حرم اظهارکرد: شهدای مدافع حرم دشمن را ناکام گذاشتند و در دفاع از حریم اهل بیت (ع) تا آخرین لحظه تا پای جان تلاش کردند.
وی افزود: شهدا نه تنها آبروی محله بلکه آبروی کشور و جهان اسلام هستند و نباید بگذاریم گذر زمان یاد و خاطره این عزیزان را در جامعه کم رنگ کند.
سرهنگ محمدی گفت: یادواره شهدا را در محله تک تک شهدای بستان آباد برگزار می کنیم تا بستر آشنایی بیشتر نسل های جوان با شخصیت و سیره شهدا فراهم شود. 
شهرستان بستان آباد با حدود 100 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.