جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

تدوین سند توسعه روستاهای بخش مرکزی تبریز - نمایش محتوای خبر

 

 

تدوین سند توسعه روستاهای بخش مرکزی تبریز

بخشدار مرکزی تبریز از آغاز تدوین سند توسعه روستاهای بخش مرکزی کلانشهر تبریز خبر داد.

تدوین سند توسعه روستاهای بخش مرکزی تبریز

رحیم قاسم زاده روز یکشنبه در جلسه کارشناسی کارگروه توسعه روستایی بخش مرکزی تبریز اظهار کرد: به عنوان بخشی از بدنه اجرایی دولت توجه به توسعه روستایی جهت افزایش رفاه روستاییان و کاهش میزان مهاجرت در روستاها جزو وظایف اصلی است و در این راستا تدوین سند توسعه روستاها یک ضرورت اجتناب ناپذیر می باشد.
وی با اشاره به لزوم آموزش و توانمندسازی جوانان روستایی افزود: سازمان های فعال در زمینه آموزش های عمومی باید نسبت به مطالعه، تهیه و تدوین طرح های آموزشی مناسب با بافت و اشتغال روستایی حساس باشند و اقدام لازم در این زمینه را به نحو احسن انجام دهند.
در ادامه این جلسه رییسان و نمایندگان جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، اداره ورزش و جوانان، شرکت توزیع برق، شرکت مخابرات، سازمان امور عشایر، سازمان فنی و حرفه ای، نمایندگان دهیاری های بخش مرکزی تبریز نظرات و پیشنهادهای خود را در جهت حرکت به سمت توسعه روستایی و رفع موانع اعلام کردند.
برگزاری دوره های کارآفرینی، غنی سازی اوقات فراغت جوانان روستایی، اصلاح، بهبود و توسعه زیرساخت ها، بهبود وضعیت مدارس، حمایت از واحدهای تولیدی روستایی و تلاش در جهت اصلاح قوانین و موانع توسعه از جمله مصوبات این جلسه بود.
شهرستان تبریز دارای 64 روستا با جمعیت 130 هزار نفر می باشد که 52 روستا در بخش مرکزی و 12 روستا نیز در بخش خسروشاه قرار دارد.